KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Formula 1 2021: British GP

Haas rozważa zatrudnienie doświadczonego rezerwowegoHaas odczuwa w tym sezonie mocno skutki braku doświadczonego kierowcy w ekipie i Gunther Steiner myśli nad zatrudnieniem doświadczonego kierowcy rezerwowego.

Obecnie kierowcą rezerwowym Haasa jest Pietro Fittipaldi, który ma na koncie 2 wyścigi w zastępstwie za Romaina Grosjeana i nie ma dużego doświadczenia, szczególnie z kwestiach technicznych.

„Nie mamy punktu odniesienia przy rozwoju samochodu, a powinien być nim doświadczony kierowca. Jest kilka sposobów na poradzenie sobie z tym i rozmawiamy o tej kwestii” – mówi Steiner, choć przyznaje, że dane zespołu pokazują iż obaj obecni kierowcy poprawili się od początku sezonu.„Zawsze jest trudno wziąć kierowcę rezerwowego jako punkt odniesienia, bo zabiera on czas w testach itp. kierowcom podstawowym. Ale chyba musimy dojść do tego w pewnym momencie. Przedyskutujemy wewnętrznie z inżynierami co jest najlepsze dla zespołu, ale nie podjęliśmy jeszcze decyzji. Pojawia się wiele pomysłów. Mam nadzieję jednak, że nie będziemy musieli tego robić bo pojawi się wtedy trudna sytuacja” – dodaje szef Haasa.

Zapytany o to, kiedy może dojść do zatrudnienia kierowcy rezerwowego, Steiner odpowiedział, że zapewne po zakończeniu obecnego sezonu.Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum