2019 Hungarian Grand Prix, Sunday - LAT Images

Zielone światło dla kibiców na WęgryNieco ponad 2 tygodnie pozostają do Grand Prix Węgier Formuły 1, które przez wielu uważane jest za „domowe” dla Polaków. Organizatorzy dostali zielone światło na rozegranie zawodów z udziałem kibiców, choć trzeba pamiętać, że w ostatnich miesiącach sytuacja bywa dynamiczna.

Problemów z dostaniem się na tor nie będą mieli ci, którzy mają tzw. paszport covidowy, a zatem są w pełni zaszczepieni dwiema dawkami. Na trybuny będą mogli wejść również ci, posiadający przeciwciała oraz kibice dysponujący negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Fani będą mogli też poruszać się po Budapeszcie i jego okolicach za pomocą „zielonego biletu”, mając dostęp do barów, restauracji oraz obiektów kultury. 

Sprzedaż biletów odbywa się m.in. tutaj, a ceny 3-dniowych wejściówek zaczynają się od €90.

A wjazd?

 

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: „W przypadku wjazdu na Węgry drogą lądową lub wodną (czyli z wyłączeniem drogi powietrznej, tj. przylotu samolotem) z terytorium Austrii, Chorwacji, Rumunii, Serbii, Słowacji lub Słowenii odbywa się – bez względu na obywatelstwo – według generalnych zasad, bez dodatkowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Oznacza to normalne przekraczanie granicy (z kontrolą graniczną lub – na wewnętrznych granicach strefy Schengen, czyli z terytorium Austrii, Słowacji i Słowenii – nawet bez tej kontroli), do którego niezbędne jest posiadanie ważnego dokumentu podróży dla każdej osoby, także niepełnoletniej. Dla obywatela Polski takim dokumentem jest paszport lub dowód osobisty – wjazd bez takiego ważnego dokumentu (także w przypadku dziecka) jest nielegalny i może nieść za sobą poważne konsekwencje.”

Wytyczne dotyczące innych przypadków, a także zasady przebywania na Węgrzech znajdziecie tutaj.

Przypominam również o grupie „Wyjazdy na wyścigi Roberta Kubicy”, gdzie można zadawać pytania dotyczące wyjazdu.

Nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale jest możliwe, że w pierwszym treningu przed GP Węgier w barwach Alfa Romeo Racing ORLEN pojedzie Robert Kubica.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

WEC - 24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

30 lipca – 1 sierpnia:

11:30 – FP1
15:00 – FP2

12:00 – FP3
15:00 – Kwalifikacje

15:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi