Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

auto verstappen Silverstone 2021

Red Bull podpadł FIA? Prawo do apelacji odrzuconeNie będzie ponownego rozpatrzenia incydentu pomiędzy Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem z Grand Prix Wielkiej Brytanii. FIA opublikowała wniosek Red Bulla, a Mercedes opublikował ostre oświadczenie.

Bez nowych dowodów

 

Sędziowie uznali, że Red Bull nie przestawił żadnych nowych dowodów w sprawie. Ekipa posługiwała się danymi z telemetrii, analizami, nagraniami video oraz danymi GPS. Był też nietypowy dowód w postaci nagrań z przejazdów Alexa Albona po torze Silverstone. Sędziowie odrzucili je, uznając, że nie dotyczą one omawianej kolizji.Oskarżenia

 

Na końcu uzasadnienia FIA czytamy: „Sędziowie odnotowują, z pewnymi obawami, konkretne zarzuty poczynione w powyższym liście uczestnika. Takie zarzuty mogły albo nie mogły być istotne dla sędziów jeżeli przyznane zostałoby prawo do odwołania”.

Taka notka w oficjalnej decyzji jest czymś niezwykle rzadkim i sugeruje, że Red Bull chciał udowodnić celowość kolizji Lewisa Hamiltona z Maxem Verstappenem. Być może to spowodowało niżej cytowaną reakcję Mercedesa.Mercedes reaguje

 

Mercedes w całości podał decyzję sędziów, nie opatrując go żadnym komentarzem. Po chwili ekipa opublikowała bardzo mocne oświadczenie, w którym czytamy, że ekipa cieszy się z takiego rozstrzygnięcia.

„Liczymy na to, że ta decyzja zakończy zmasowane próby starszego managementu Red Bull Racing zniszczenia dobrego imienia i integralności sportowej Lewisa Hamiltona, wliczając w to dokumenty załączone do ich odrzuconego wniosku o prawo do odwołania.”Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix USA

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS - 4h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

22 – 24 października

12:50 – FP1

09:30 – FP2
15:00 – Kwalifikacje

14:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi