KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogram GP Australii

Program TV

blank

Wyniki GP Australii

Podia i wysokie miejsca Polaków w weekendowych startach



Choć nie był to bardzo intensywny weekend w wykonaniu naszych rodaków, to możemy uznać go za udany. Zobaczcie, kto stanął na podium, a kto cieszył się ze zwycięstw.

WRC3

 

Rajd Estonii był 7. eliminacją Rajdowych Mistrzostw Świata. Zakończył się on niespodziewanym zwycięstwem Kalle Rovanpery, który jechał szybko, unikając kłopotów, w przeciwieństwie do lokalnego bohatera Otta Tanaka, który odpadł z walki o zwycięstwo dość wcześnie. Drugie miejsce – również niespodziewanie – dla Craiga Breena. Podium uzupełnił Thierry Neuville. Główni pretendenci do tytułu Sebastien Ogier i Elfyn Evans byli na 4. i 5. miejscu.

Tak przedstawia się klasyfikacja WRC po Rajdzie Estonii:



 KierowcaProducentSuma
1S. OGIERToyota204
2E. EVANSToyota187
3T. NEUVILLEHyundai159
4K. ROVANPERAToyota140
5O. TANAKHyundai128
6C. BREENHyundai76
7T. KATSUTAToyota68
8D. SORDOHyundai63
9G. GREENSMITHFord60
10A. FOURMAUXFord42
11E. LAPPIVolkswagen22
12T. SUNINENFord21
13M. OSTBERGCitroen15
14O. SOLBERGHyundai12
15Y. ROSSELCitroen12
16J. HUTTUNENHyundai10
17A. MIKKELSENSkoda10
18P. LOUBETHyundai6
19O. RAIVolkswagen6
20P. LOPEZSkoda4
21K. PATELFord4
22A. LUKYANUKSkoda4
23P. CRACCOSkoda4
24N. SOLANSHyundai4
25E. CAMILLICitroen3
26J. SOLANSCitroen2
27C. TUNDOVolkswagen2
28F. KREIMVolkswagen2
29N. GRYAZINVolkswagen1
30M. BULACIASkoda2
31V. VERSCHUERENVolkswagen1
32E. LINDHOLMSkoda1

My oczywiście kibicowaliśmy Kajetanowi Kajetanowiczowi i Maciejowi Szczepaniakowi, którzy walczyli w WRC3. Polacy rozpoczęli spokojnie i wykorzystując błędy rywali przesywali się w górę tabeli. Ostatecznie dało to 2. miejsce, daleko za Aleksiejem Łukjaniukiem.

Kajto jest obecnie 2. w klasyfikacji WRC3, mając 16 punktów straty do Yohana Rossela oraz 25 przewagi nad Nicolasem Ciaminem. Wszyscy mają po 4 starty.

WEC

 

Na Monzy byliśmy świadkami bardzo ciekawej rywalizacji w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. W 3. rundzie zwyciężyła załoga Toyoty z numerem 7 przed Alpine. Na trzecim miejscu znalazł się najlepszy z prototypów LMP2 – United Autosports.

Jedyna polska załoga – Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim w składzie – jechała bardzo dobrze i gdyby nie kara za kontakt z początku wyścigu, mogli być na podium. Skończyło się na 4. miejscu w LMP2 i 7. w klasyfikacji generalnej.

Warto zauważyć, że na 2. miejscu w LMP2 dojechał Team WRT z Robinem Frijnsem, Ferdinandem Habsburgiem i Charlesem Milesim. Dopingował ich Robert Kubica.



VRM BMW M2 Cup

 

W gronie 15 aut rywalizujących na torze Zolder mieliśmy jedną załogę z Polakiem w składzie. Tomasz Magdziarz i Daan Pijl wywalczyli w kwalifikacjach 2. miejsce, pierwszy wyścig wygrali, a w drugim byli na 3. miejscu.

Mazda Mx-5 Cup

 

Na tym samym torze mieliśmy Filipa Wójtowicza, który w swojej Maździe Mx-5 Cup zajął 7. miejsce w kwalifikacjach (4. miejsce w klasyfikacji Junior). W gronie 17 aut zajął w wyścigach 3. i 5. miejsca (2. i 3. w Junior).

Ford Fiesta Sprint Cup

 

W gronie 22 aut na Zolder dobrze radził sobie Nikodem Wierzbicki, który zajął 5. miejsce w kwalifikacjach, wygrywając je w klasie DIV1. Tuż za nim był Aleksander Olejniczak, który był 2. w DIV2. W wyścigach zajmowali oni 5 i 4 (Wierzbicki) oraz 6 i 5 (Olejniczak) miejsca, co dawało odpowiednio 2 i 1 oraz 2 i 2 miejsca w swoich kategoriach.



FIM EWC – 12h Estoril

 

W długodystansowym ściganiu na torze Estoril wzięły udział 3 polskie zespoły. Oto ich pozycje:

– Wójcik Racing Team w klasie EWC: Gino Rea (Wielka Brytania), Laverty Michael (Irlandia Północna), Filla Michał (Czechy) – Yamaha YZF-R1 – 15. miejsce w generalce i 11. w EWC
– Wójcik Racing Team 2 w klasie SST: Marek Szopek (Polska), Bergman Christoffer (Szwecja), Manfredi Kevin (Włochy) – Yamaha YZF-R1 – 12. miejsce w generalce i 3. w SST
– Team LRP Poland w klasie EWC: Dominik Vincon (Niemcy), Kerschbaumer Stefan (Austria), Gradinger Thomas (Austria) – BMW S 1000 RR – 14. miejsce w generalce i 10. w EWC.



Porsche Sprint Challenge

 

Na torze Red Bull Ring rywalizowało kilku naszych rodaków:
– Robert Lukas (Porsche 991 GT3 Cup) w gronie 38 aut wygrał kwalifikacje i klasę 5c. Podobnie było w pierwszym wyścigu, a w drugim zajął 5. miejsce w generalce i 4. w klasie.

– Mariusz Górecki (Porsche Cayman GT4 CS) był 4. w gronie 26 aut Porsche Sprint GT i zajął 2. miejsce w klasie 2f. W drugim wyścigu był 7. w generalce i 2. w klasie.

– Wojciech Karwan (Porsche Cayman GT4 CS) był 7. w pierwszym wyścigu Porsche Sprint GT oraz 6. w klasie 2f. W drugim wyścigu zajął 23. miejsce w generalce i 9. w klasie.

Tourenwagen Classics

 

Łukasz Rawecki i Szymon Waśkowski w gronie 25 aut zajęli 15. miejsce w wyścigu, wygrywając klasyfikację Classic. Na torze Zandvoort jechali oni BMW E21 320 Gruppe2.

Rajd Nadwiślański

 

Na krajowym podwórku mieliśmy 3. rundę RSMP i znów zwycięzcą okazał się Miko Marczyk, który wygrał wszystkie dotychczasowe rundy. Relację z zawodów przeczytacie tutaj.



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Japonii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 5 kwietnia
godz. 04:30 FP1
godz. 08:00 FP2

Sobota, 6 kwietnia
godz. 04:30 FP3
godz. 08:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 7 kwietnia
godz. 07:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi