Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica Ceccarelli

Ceccarelli: Kubica był najbliżej perfekcjiZałożyciel Formula Medicine Riccardo Ceccarelli opowiedział w podcaście MotoG w La Gazzetta dello Sport o wadze przygotowania mentalnego dla profesjonalnych zawodników, w tym kierowców najwyższego szczebla. Jako jeden ze wzorów wskazał Roberta Kubicę.

„Często praca z psychologiem czy trenerem mentalnym jest postrzegana jako ta zarezerwowana dla mających problemy i nie osiągających wyników, a to oznacza, że im wyżej pójdziemy, tym mniejszy powinien być odsetek sportowców korzystających ze wsparcia mentalnego. Wielu zawodników myśli, że tego nie potrzebuje” – mówił Ceccarelli.

Doktor, który teraz pracuje z zawodnikami MotoGP, prowadził również wielu kierowców F1. W 2003 roku pod jego skrzydła trafił Robert Kubica. Polak po wypadku drogowym miał złamaną w pięciu miejscach prawą rękę. Niestety lekarze w Polsce złożyli ją tak, że zrastająca się kość zaczęła uciskać nerw przez co Kubica praktycznie nie mógł ruszać prawą ręką. Było to tuż przed startem sezonu Europejskiej Formuły 3. Rehabilitacja – potencjalnie bezskuteczna – miała trwać 6 miesięcy.Robert-2

Gdy Ceccarelli zapoznał się z przypadkiem Kubicy, nakazał powtórną operację. Razem z rehabilitacją skróciła ona rekonwalescencję do 6 tygodni, a Kubica odzyskał pełną władzę w prawej ręce i wygrał w debiucie na Norisring. Od tego momentu aż do wypadku w Ronde di Andora, Kubica współpracował z Ceccarellim, który wspomina go jako jednego z najlepszych.

„Znałem dobrze Ayrtona Sennę i Michaela Schumachera. Napędzało ich ekstremalne poszukiwanie drogi do poprawy. Ale kierowcą, który zbliżył się najbliżej perfekcji był dla mnie Robert Kubica. I może Charles Leclerc” – powiedział Włoch.

Źródło: La Gazzetta dello Sport, sokolimokiem.com, Formula MedicinePodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS - 4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

10 – 12 września

14:30 – FP1
18:00 – Kwalifikacje

12:00 – FP2
16:30 – Sprint kwalifikacyjny

15:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi