KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Lukas Hewner, Grzejnik, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Tsopni, Bartosz Kamiński, Marcin Chochowski, Mateusz Pabiańczyk, Edmund Bogusz, Mikołaj Demkow, Marcin Starczewski, Tomasz Jakubiec, Jędrzej Otręba, Darek Zaciura, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Tomasz Ignaczak, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Kamil Cee, Grzegorz Pliś, Pawel Licznerski, szymon034, Adrian Karwan, Marcin Rentflejsz, Piter, Rysiek Łotocki, Marcin Bogutyn, Ba Ru
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
archetype, Konopkasz, jacek79100, Robert Niekubica, Tarzan
blank
Alfa_Romeo_C41_Premiere_2021-8234

Alfa Romeo zostaje w Sauberze na kolejne lataKoniec spekulacji – przynajmniej w tym obszarze – Alfa Romeo pozostanie sponsorem tytularnym Saubera w kolejnych latach. Obie strony ogłosiły to dziś, co oznacza, że razem wejdą w nową erą w Formule 1.

Oznacza to jednocześnie, że cały koncern Stellantis pozostanie związany z ekipą z Hinwil, a tym samym dostawcą silników dla ekipy będzie nadal Ferrari.

Kwestią otwartą pozostanie, czy Ferrari nadal będzie miało prawo obsadzania jednego fotela w ekipie. Niedawne pogłoski mówiły o tym, że może stracić to prawo.Alfa Romeo jest sponsorem Saubera w Formule 1 od 2018 roku. W sezonie 2019 była wyłącznym sponsorem tytularnym, a od sezonu 2020 sponsorem tytularnym jest również PKN Orlen.

Umowa będzie podlegała corocznej ocenie, a zatem można spodziewać się, że będzie mogła być zakończona po każdym kolejnym roku.

Obie strony deklarują również, że nadal będę kontynuowały współpracę technologiczną.

„Jako historyczna marka motoryzacyjna, Alfa Romeo narodziła się na torze wyścigowym. Dziś jesteśmy dumni, że możemy kontynuować nasze tradycje, umieszczając naszą markę w sercu wyścigów. Jesteśmy napędzani pasją. Formuła 1 prezentuje najwyższą jakość badań nad przyszłością elektryfikacji, co jest spójne z naszą wizją w najbliższych latach. Dodatkowo motorsport niesie ze sobą światową rozpoznawalność, którą chcemy wykorzystać dla sukcesów w przyszłości” – powiedział Jean-Philippe Imparato, szef Alfy Romeo.

„Jesteśmy zaszczyceni mogąc ogłosić przedłużenie tego partnerstwa. Alfa Romeo była znakomitym kompanem przez ostatnie kilka lat i tym bardziej cieszymy się na kolejny rozdział współpracy. Nowe przepisy dają nam szansę na zrobienie kolejnego kroku naprzód i szczerze wierzę, że jesteśmy na idealnej drodze do dużych osiągnięć. Czekamy na wspólną przyszłość i zmierzamy w górę stawki. Relacje są bardzo ważne dla naszej firmy, również poza torem – praca, którą wykonaliśmy w świecie motoryzacji pokazała zdolności Sauber Engineering i jesteśmy pewni, że możemy pracować wspólnie z Alfą Romeo nad nowymi, ekscytującymi projektami, które wspólnie ukształtują naszą przyszłość” – powiedział Frederic Vasseur, szef Alfa Romeo Racing ORLEN.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 26 maja
godz. 13:30 – 14:30 – 1. trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening F1
Sobota, 27 maja
godz. 12:30 – 13:30 – 3. trening F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 28 maja
godz. 15:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi