large-2021 Portuguese Grand Prix - Saturday-6

Vasseur: Zrobiliśmy największy postęp ze wszystkich ekipAlfa Romeo Racing ORLEN zajmuje obecnie 8. miejsce w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem dwóch punktów. Po jednym zdobyli Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi, ale szef ekipy zdaje sobie sprawę, że oczek powinno być więcej.

„Klasyfikacje nie mówią wszystkiego, gdyż nasza forma była znacznie bardziej pozytywna niż łączna liczba punktów dotychczas zebranych. Jako zespół zrobiliśmy spory krok naprzód w porównaniu z poprzednim sezonem. Prawdopodobnie największy ze wszystkich ekip” – uważa Vasseur.

„Dane mówią same za siebie. Wystarczy spojrzeć na kwalifikacje – średnia strata do pole position spadła o procent. W wyścigach również uczyniliśmy znaczący progres i tracimy o pół procent mniej. Przy stawce tak blisko siebie, to duży skok i myślę, że nie zrobiliśmy wszystkiego by wykorzystywać pełny potencjał naszego pakietu” – dodaje szef Alfy.Zasługą takiego stanu rzeczy mają być nie tylko lepsze osiągi silnika Ferrari, ale również rozwój całego nadwozia.

„Cały pakiet C41 pracuje lepiej niż jego poprzednik i byłoby niesprawiedliwym wskazywać jeden element, który daje nam zyski w tym roku. Oczywiście, jednostka napędowa zrobiła krok naprzód, ale poprawiliśmy się w każdym aspekcie i rezultaty są widoczne na torze.

Alfa w sezonie 2020 tylko 8 razy miała przedstawiciela w Q2, teraz praktycznie wyrównała ten rekord, a dodatkowo Antonio Giovinazzi gościł w Q3, co w 2020 roku udało się kipie tylko na deszczowej Turcji.

Vasseur wie, że mała zdobycz punktowa jest wynikiem nie tylko pecha, ale również błędów ekip.

„Były okazje, w których powinniśmy byli zachować się lepiej – na przykład przy postoju Antonio w Bahrajnie gdy był w punktach czy z Kimim w Portugalii gdy miał wypadek. W wielu przypadkach przyczyna braku punktów była poza naszą kontrolą” – zaznacza Vasseur, który mówi, że jeżeli Alfa chce zdobywać punkty, musi przejeżdżać bezbłędne wyścigi.

Źródło: racefans.netPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

WEC - 24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

30 lipca – 1 sierpnia:

11:30 – FP1
15:00 – FP2

12:00 – FP3
15:00 – Kwalifikacje

15:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi