KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

blank

Wyniki

Pierwszy rząd po nietypowych przygotowaniachNa co szykuje się ekipa WRT, że jej przygotowania do wyścigu ELMS na Paul Ricard wyglądają tak nietypowo? Nawet mimo nich dziś byli w stanie wywalczyć pierwszy rząd na starcie, choć tempo mieli na pole position. A to dobrze wróży.

Wyniki

wyniki paul lmp2

Sektory

Warto zauważyć, że optymalny czas okrążenia WRT miało najlepszy – o 61 tysięcznych lepszy niż G-Drive. Deletraz był najszybszy w 1. i 3. sektorze, ale miał fatalny – dopiero 9. czas w środkowym sektorze, najbardziej krętym. Być może zatem ustawienia auta są właśnie tak skonfigurowane aby uzyskiwać lepsze prędkości na prostych.sektory kwale paul

Prędkości

Widać to również po zestawieniu najwyższych prędkości. WRT miało ją o aż 6,2 km wyższą niż G-Drive, które wykręciło drugi czas. To dobra wiadomość w kontekście ewentualnej walki bezpośrednio na torze bo tam gdzie da się wyprzedzać, WRT będzie szybkie.

predkosci kwale paul

Czasy

Co ciekawe, uzyskując swój najlepszy czas, Deletraz poprawił się wyłącznie w 1. sektorze, ale za to o aż 0,4 sekundy. W kolejnych był minimalnie wolniejszy. Co jeszcze bardziej zaskakuje, swoją maksymalną prędkość Deletraz miał na okrążeniu wyjazdowym…

czasy wrt kwale paul

LMP3

W LMP3 natomiast na 2. miejscu polski Team Virage. Inter Europol Competition z numerem 13 na miejscu 5, a Mateusz Kaprzyk wywalczył dla załogi numer 14 miejsce 15.lmp3 wyniki paul

Deletraz podsumowuje

“Za nami świetne kwalifikacje, szczególnie że nie mogliśmy przygotować się do nich tak jak chcieliśmy. Samochód był bardzo mocny, a ustawienia dobre, za co dziękuję zespołowi. Jesteśmy w dobrej pozycji przed wyścigiem i na pewno będziemy cisnąć” – powiedział Louis Deletraz.

Ode mnie

 

I rzeczywiście trzeba przyznać, że harmonogram przygotowań WRT był nietypowy i przez długi czas wskazywały one, że czasówkę pojedzie Robert Kubica, który miał w porannym treningu najlepszy czas.

Pojechał jednak Deletraz, który jechał wszystkie dotychczasowe czasówki, za każdym razem wywalczając wysoką pozycję startową. Zdaję sobie sprawę, że wiele osób chciało zobaczyć w kwalifikacjach Roberta Kubicę, ale takie decyzje zostały podjęte. Widocznie uznano, że w tych okolicznościach i przy tych ustawieniach, lepiej poradzi sobie Szwajcar.Robert Kubica we wczorajszej rozmowie z Cezarym Gutowskim zwracał uwagę, że w niedzielę czeka ich duże wyzwanie. Jedyne, co mogę z tego wywnioskować to to, że Kubica spodziewa się deszczu i pod tym kątem robione były przygotowania. Jeżeli tak, to dzisiejszy wynik jest tym bardziej imponujący i potwierdza, że WRT ma świetnie przygotowane auto i dobrze wiedzą co robią.

Trudno nie wskazywać ich jako faworytów jutro. Mają prędkość, mają równy skład. Tego według mnie brakuje choćby G-Drive, w którym bryluje Nyck De Vires, ale doświadczony Rusinov i młodziutki Collapinto nieco od niego odstają.

Jak by nie było, zapowiada się walka o zwycięstwo i na nią liczymy. Początek wyścigu o godz. 11:00 polskiego czasu. Blogowa relacja live rozpocznie się około 10:30.

Vlog

 

O tym, ale również o kwalifikacjach Formuły 1 we vlogu, którego początek o 17:45. Zapraszam!

fot. Sergey Savrasov – Team WRTPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Austrii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 28 czerwca
godz. 12:30 – Pierwszy trening
godz. 16:30 – Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 29 czerwca
godz. 12:00 – Sprint
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 30 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi