large-2021 Azerbaijan Grand Prix - Sunday-5

Najgorsi kierowcy Baku? Dwa Mercedesy i Haas



Kolejny raz oceny mediów po wyścigu Formuły 1 zaskakują. Najniższe oceny za Grand Prix Azerbejdżanu otrzymali Lewis Hamilton, Nikita Mazepin i Valtteri Bottas.

Najwyższe oceny za Baku otrzymali Pierre Gasly i Sebastian Vettel, a zatem kierowcy z 2. i 3. miejsca. Zwycięzca, Sergio Perez, otrzymał niższe oceny niż Max Verstappen, ale obaj kierowcy Red Bulla miał średnią powyżej 9.

Wysokie noty otrzymali też Alonso, Leclerc i Raikkonen.

Aż 6 kierowców miało średnią not poniżej 6.



Największe różnice wystąpiły w ocenach Valtteriego Bottasa i Antonio Giovinazziego.

MKierowcaPlanet F1AMuSAutosportThe Racef1i.comSumaŚrednia
1Pierre Gasly108.51010947.59.50
2Sebastian Vettel1099109.547.59.50
3Max Verstappen 9.59999.5469.20
4Sergio Perez98.58101045.59.10
5Fernando Alonso99898438.60
6Charles Leclerc88898.541.58.30
7Kimi Raikkonen87.597738.57.70
8Yuki Tsunoda7.56.5787.536.57.30
9Lando Norris7.57777.5367.20
10George Russell76.577734.56.90
11Mick Schumacher6.5677632.56.50
12Antonio Giovinazzi7.5475730.56.10
13Esteban Oconbo5667246.00
13Carlos Sainz64.5666.5295.80
15Daniel Ricciardo6.54.5566.528.55.70
16Nicholas Latifi65656.528.55.70
17Lance Stroll6.53.5666285.60
18Lewis Hamilton 54566.526.55.30
19Nikita Mazepin53.526420.54.10
20Valtteri Bottas32255173.40

W „klasyfikacji generalnej” ocen mediów po 6 wyścigach sezonu 2021 liderem jest Max Verstappen, a średnią powyżej 8 mają jeszcze Lando Norris i Charles Leclerc. Na 4 miejsce po ostatnich wyścigach spadł Lewis Hamilton.



  GP BahrajnuGP Emilii - RomaniiGP PortugaliiGP HiszpaniiGP MonakoGP AzerbejdżanuŚrednia
1Max Verstappen9.219.257.758.99.49.28.95
2Lando Norris8.799.678.926.29.27.28.33
3Charles Leclerc8.798.927.759.85.758.38.22
4Lewis Hamilton9.577.768.929.55.35.37.72
5Pierre Gasly6.0787.086.78.59.57.64
6Esteban Ocon5.647.768.258.2867.31
7Carlos Sainz7.217.336.578.85.87.11
8Sergio Perez7.865.256.925.77.39.17.02
9Antonio Giovinazzi6.716.337.176.78.46.16.90
10George Russell7.575.426.677.86.76.96.84
11Fernando Alonso7.576.767.256.14.58.66.80
12Sebatian Vettel3.645.256.175.29.59.56.54
13Lance Stroll7.217.754.926.27.45.66.51
14Daniel Ricciardo7.296.426.588.53.75.76.37
15Kimi Raikkonen7.076.423.46.46.77.76.28
16Valtteri Bottas73.677.256.883.46.02
17Mick Schumacher6.075.087.586.64.26.56.00
18Yuki Tsunoda8.294.2554.135.137.35.68
19Nicholas Latifi5.2144.335.16.15.75.07
20Nikita Mazepin1.714.333.833.85.34.13.85



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Francji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 4 - Monza

Dni
Godzin
Minut
Sekund

4 – 6 maja:

10:30 – FP1 F1
13:00 – FP1 ELMS
14:00 – FP2 F1

09:00 – FP2 ELMS
11:00 – FP3 F1
13:40 – Kwalifikacje ELMS
14:00 – Kwalifikacje F1

11:00 – Wyścig ELMS
14:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi