KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Liga ELMS – R3 Sveg – Wyniki

W trzecim – przedostatnim wyścigu blogowej ligi endurance rozgrywanej w oparciu o symulator Assetto Corsa udział wzięło 18, dwuosobowych zespołów w dwóch kategoriach wyścigowych (LMP i GT3). Po dwóch godzinach rywalizacji na ciekawym skandynawskim torze Sveg najszybszym zespołem ponownie okazała się drużyna Tomasz U. Racing Team, która w składzie Weeny i Kamil Adamik zgarnęła 20 punktów, wyprzedzając na mecie Silesia Racing Team i JB Team. Co ciekawe wszystkie trzy zespołu z podium klasy LMP jechały prototypem Audi R18 e-Tron.

W kategotii GT3 kłopoty dopadły jednego z faworytów – zespół Naniby Racing, który już na pierwszch okrążeniach spadł na koniec stawki. Pecha faworytów wykorzystał świetną jazdą jadący Ferrari 488 GT3 zespół F&L Racing Team w składzie Krzysiek i Warluk, który zwyciężył wyprzedzając Hot Rod Racing w Lamborghini Huracan i Racedriver.pl w BMW Z4.

Trudnością charakterystyczną dla wyścigów multiclass jest ilość dublowań/wyprzedzeń, które zawodnicy szybszej klasy muszą wykonać w czasie wyścigu, w kilku wypadkach sędziowie byli zmuszeni nałożyć na zawodników kary w wyniku incydentów na torze. Przypominamy, że obowiązkiem każdego uczestnika ligi jest zapoznanie się z raportem i jeżeli jest taka konieczność wykonanie nałożonej na następny wyścig kary.

PEŁNY RAPORT SĘDZIOWSKI.

Wyniki tej rundy wpłynęły bardzo ciekawie na klasyfikację generalną, gdzie przed ostatnim wyścigiem na torze Le Mans zarówno w klasie LMP jaki i GT3 dwa liderujące zespoły mają tyle same punktów. Zapowiada nam się ciekawa walka do ostatnich minut naszej blogowej ligi ELMS.

Wyniki Rundy #3 – SVEG

blank

Klasyfikacja Generalna ELMS

blank

 

UWAGA – Zmiana Terminu Ostatniej RUNDY!
Przed nami ostatnia trzygodzinna runda wyścigowa na torze Le Mans, którą rozegramy w SOBOTĘ 03.07.2021 o godzinie 21:00

Ligę ELMS dla bloga powrotroberta.pl prowadzi Amatroska Liga Assetto Corsa (alac.pl)
Zdjęcie: Gerszold

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi