KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank

Stabilnie w czołówce



Orlen Team WRT zarówno we wczorajszych testach jak i dzisiejszym treningu meldował się w czołówce, potwierdzając dobrą formę. Wszystko pokażą jutrzejsze kwalifikacje.

LMP2

 

WRT wczoraj zajęło 4. miejsce w teście, dziś byli na pozycji 5.

lmp2 red bull ring

Każdy z kierowców otrzymał podobny czas w aucie, choć podczas wyjazdu Roberta mieliśmy żółte flagi. Najlepszy czas uzyskał Yifey Ye i było to 5. czas dnia. Louis Deletraz miał 14. wynik a Robert Kubica 20.

Czasy LMP2

Łącznie przejechali oni 46 okrążeń. Na czele przedsezonowi faworyci – United Autosports, G-Drive i DragonSpeed. Jutro będzie z nimi trudno walczyć. Robert Kubica zwracał uwagę na brak doświadczenia WRT w ustawianiu samochodu i z pewnością dziś nad tym właśnie pracował zespół. Czasu może być jednak za mało.

Onboard

 

European Le Mans Series wstawiła onboard z przejazdu ORLEN Team ART. Liczymy na to, że z naszą ekipą będziemy mogli przejechać cały wyścig.

Wypowiedzi

W rozmowie z Cezarym Gutowskim i Aldoną Marciniak Robert Kubica opowiedział o swoich odczuciach przed tą rundą, również po testach opon Pirelli w Barcelonie.

„To dwa różne pojazdy, ale przejście poszło gładko. Łatwiej jest w tę stronę czyli z F1 na LMP2. Mamy więcej znaków zapytania niż w Barcelonie. Tu mamy tylko jedną mieszankę i zmieniło to zachowanie auta. […] Warunki są inne, tor jest inny, a my ścigamy się ze znacznie bardziej doświadczonymi ekipami. […] Nadal jesteśmy debiutantami i młodym zespołem mimo tego, że jesteśmy liderami. Być może jednak jesteśmy bardziej pod lupą. Póki co wygląda to wszystko bardzo dobrze, ale trzeba podejść do wyścigu realistycznie i myślę, że będziemy walczyć”.

LMP3

 

3 nasze zespoły w LMP3 były dziś dość daleko czołówki. Team Virage zajął 6. miejsce, Inter Europol Competition z numerem 13 był 9. a druga ekipa IEC z Mateuszem Kaprzykiem w składzie zajęła ostatnie, 16. miejsce.



lmp3 red bull ring

A jutro…

 

O 10 przed kierowcami ostatni, 90-minutowy trening. Kwalifikacje rozpoczną się o godz. 14:50, a kierowcy LMP2 wyjadą o godz. 15:30 na tor. Sesja kwalifikacyjna potrwa 10 minut i będzie w niej uczestniczył jeden kierowca każdej z ekip. Można się spodziewać, że w przypadku WRT ponownie będzie to Louis Deletraz.

Vlog

 

O tym oraz o dzisiejszych ogłoszeniach z F1 w dzisiejszym vlogu.

fot. Sergey Savrasov



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi