F1 Grand Prix of Spain

Jak oceniliście GP Hiszpanii?



Testy w Barcelonie zakończone, zanim je podsumuję, czas podsumować sobie atrakcyjność niedzielnego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii. Kto był według Was bohaterem rywalizacji?

Plus czy minus?

 

Najlepiej oceniliście Charlesa Leclerca, który zdobył ponad 95% plusów. Wysokie wyniki mieli też Lewis Hamilton i Daniel Ricciardo.

Na drugim biegunie znaleźli się Yuki Tsunoda i Nikita Mazepin z ponad 60% minusów. Co ciekawe, nisko oceniliście też występ Fernando Alonso.



?KierowcaPlusyNeutralneMinusy% Plusów% MinusówRóżnica
1Charles Leclerc79624896.140.9795.17
2Lewis Hamilton733583788.534.4784.06
3Daniel Ricciardo702963084.783.6281.16
4Max Verstappen659987179.598.5771.01
5Esteban Ocon51021410461.5912.5649.03
6Carlos Sainz4313088952.0510.7541.30
7Mick Schumacher40130412348.4314.8633.57
8Pierre Gasly39828714348.0717.2730.80
9Kimi Raikkonen32132218538.7722.3416.43
10Sergio Perez30033519336.2323.3112.92
11Lando Norris25337120430.5624.645.92
12Lance Stroll22540120227.1724.402.78
13Valtteri Bottas24428330129.4736.35-6.88
14George Russell21033428425.3634.30-8.94
15Antonio Giovinazzi13340029516.0635.63-19.57
16Sebastian Vettel11940230714.3737.08-22.71
17Nicholas Latifi10438034412.5641.55-28.99
18Fernando Alonso10928043913.1653.02-39.86
19Yuki Tsunoda153005131.8161.96-60.14
20Nikita Mazepin332595363.9964.73-60.75

W klasyfikacji generalnej na pierwsze miejsce awansował Leclerc, a za nim Jest Verstappen. Aż 14 kierowców jest „na plusie”.

Najgorsze Wasze noty po 4 rundach zbiera Nikita Mazepin.

?KierowcaGP BahrajnuGP ImoliGP PortugaliiGP HiszpaniiŚrednia
1Charles Leclerc86.0388.5958.795.1782.12
2Max Verstappen81.2995.0863.8571.0177.81
3Lewis Hamilton72.6451.6175.7484.0671.01
4Lando Norris92.2797.9486.765.9270.72
5Daniel Ricciardo58.678.229.7881.1644.45
6Carlos Sainz46.3950.1510737390.9141.327.63
7Sergio Perez88.6310737350.9758.9512.9223.31
8Esteban Ocon10737362.687.4781.9949.0320.73
9Fernando Alonso38.4710737393.182.4810737378.3813.99
10Antonio Giovinazzi38.3410737413.4424.8810737398.679.71
11Pierre Gasly10737392.5713.617.430.89.03
12Mick Schumacher-18.1910737377.858.3333.578.32
13Lance Stroll22.1625.6810737387.852.785.06
14Kimi Raikkonen56.3419.3110737333.5616.431.85
15Valtteri Bottas-16.76-78.515.0210737411.36-24.28
16Yuki Tsunoda80.710737351.1510737359.0510737358.1-26.43
17George Russell13-71.410737361.3810737409.3-31.05
18Nicholas Latifi10737376.210737359.5910737365.6710737389.25-45.56
19Sebastian Vettel10737329.35-69.7610737395.8110737395.53-50.95
20Nikita Mazepin10737329.6810737349.5110737343.3610737357.49-73.23

Ciekawe?

 



Zdecydowanym faworytem rywalizacji był według Was Lewis Hamilton, który zgarął ponad połowę głosów – 477. Max Vrstappen otrzymał 181, a Max Verstappen 100. Tylko oni uzyskali minimum dwucyfrowy wynik.

Zdecydowanie najciekawszym fragmentem rywalizacji wybraliście strategiczną walkę Mercedesa z Red Bullem, która zgarnęła 557 głosów. Start otrzymał 139.

Średnia Waszych ocen GP Hiszpanii to 5,3 i jest to drugie najmniej atrakcyjne GP w tym sezonie.

WyścigOcena
GP Bahrajnu7,48
GP Imoli8,33
GP Portugalii4,25
GP Hiszpanii5,3
GP Monako4,5
GP Azerbejdżanu7,67



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Francji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 4 - Monza

Dni
Godzin
Minut
Sekund

4 – 6 maja:

10:30 – FP1 F1
13:00 – FP1 ELMS
14:00 – FP2 F1

09:00 – FP2 ELMS
11:00 – FP3 F1
13:40 – Kwalifikacje ELMS
14:00 – Kwalifikacje F1

11:00 – Wyścig ELMS
14:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi