Motor Racing - Formula One World Championship - Bahrain Grand Prix - Practice Day - Sakhir, Bahrain

Budkowski o Polakach w F1 i kolacjach z KubicąW rozmowie z onet.pl Marcin Budkowski – dyrektor wykonawczy Alpine – mówi o swojej pracy w Formule 1 i kontaktach z Robertem Kubicą, który według niego nadal ma ogromny szacunek w padoku. Jak mówi Budkowski, Polaków w środowisku Formuły 1 nie brakuje.

„Mamy też trochę Polaków w zespole Alpine F1, oczywiście z Robertem też od czasu do czasu rozmawiamy. Toto Wolff od czasu do czasu parę słów po polsku też powie, ale szybko kończy mu się słownik, więc zawsze jest zabawnie”.

Robert Kubica mówił niedawno, że Budkowski jest jedną z niewielu osób z padoku, z którymi chodzi na kolację.„Robert dużo je. Choć nie wygląda na takiego. Ja nie znałem Roberta jak był kierowcą w BMW i potem w Renault. Poznałem go tak naprawdę trzy lata temu, jak zacząłem pracę w Renault, i od razu miałem z nim bardzo dobry kontakt. Jest po prostu normalnym i bardzo sympatycznym człowiekiem” – mówi szef Alpine.

„Robert jest niesamowitym kierowcą i jego kariera w Formule 1 to pokazała. […] To kariera, która się zatrzymała za wcześnie – lub przynajmniej się przerwała. Nie mógł pokazać swojego całego talentu. Jestem przekonany, że wygrałby dużo wyścigów i dużo mistrzostw świata, ale taki jest los i takie ryzyko” – dodaje.

Jak Kubica postrzegany jest w padoku obecnie?

Robert ma ogromny szacunek w środowisku F1, dlatego że wrócił. Pokazał siłę woli, charakteru, który wszyscy podziwiają w świecie F1 i poza nim, i to czuć w padoku. […] A ludzie, którzy pracowali z nim w czasach Renault i nadal są w zespole mówią, jaki to inteligentny kierowca, który bardzo dobrze pracuje z inżynierami. ma świetne wyczucie techniczne i doskonale potrafi je przekazać, a to dodatkowy atut dla zespołu F1, oczywiście poza talentem” – mówi Budkowski, który przyznaje, że Alpine/Renault nie prowadzą teraz żadnych rozmów z Robertem w sprawie startów w jakiejkolwiek serii, ale nic nie jest wykluczone.

Całą rozmowę z szefem Alpine przeczytacie tutaj.

Źródło: onet.plPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 2 - Red Bull Ring

Dni
Godzin
Minut
Sekund

14 – 16 maja:

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:35 – Trening kierowców brązowych

godz. 10:00 – 2. trening
godz. 14:50 – Kwalifikacje

godz. 11:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi