KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier 

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Brown: Kolizja Hamiltona i Verstappena to „kwestia czasu”



Dyrektor generalny McLarena, Zak Brown, uważa, że to tylko kwestia czasu, zanim główni pretendenci do tytułu mistrza świata, Lewis Hamilton i Max Verstappen, zderzą się na torze.

Walka o zdobycie tytułu mistrzowskiego dawno nie dostarczała tylu emocji co w sezonie 2021. Hamilton i Verstappen toczyli zacięte pojedynki we wszystkich dotychczasowych wyścigach. Miejscami było bardzo blisko kolizji między nimi, jednak jak do tego momentu to czysta walka.

Według Zaka Browna, intensywność rywalizacji sprawia, że nieuniknione jest to, aby w pewnym momencie doszło między nimi do kolizji w czasie wyścigu.

„Myślę, że rywalizacja jest świetna dla sportu i dobrze jest mieć tych dwóch facetów” – powiedział Brown, przemawiając podczas prezentacji barw McLarena Gulf na Grand Prix Monako.



„Miejmy nadzieję, że w którymś momencie w ciągu roku stworzy to dla nas okazję, ponieważ myślę, że to tylko kwestia czasu, zanim obaj będą zdeterminowani i nie odpuszczą w pierwszym zakręcie.”

Brown uważa, że ​​bezpośrednia walka między Hamiltonem a Verstappen jest ogromnym pozytywem dla F1 i pomogła sportowi dostrzec to, co najlepsze w obu kierowcach.

„Myślę, że to świetne dla F1” – powiedział Brown. „Lewis miał dość łatwą przeprawę, nie licząc jego jednego roku z Nico [Rosbergiem].”

„To świetna rywalizacja. Myślę, że Max sprawił, że Lewis musi się bardziej postarać, nie żeby potrzebował motywacji. Ale on zdecydowanie jest na swoim najwyższym poziomie.”

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.com



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

1812 Qatar WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

26-30 stycznia (Barcelona)

11-13 lutego (Bahrajn)

18-20 lutego (Bahrajn)

Popularne tagi

Archiwum