Le Mans 24h

Znamy harmonogram 24h Le Mans – wraca dzień testowyTo będzie wyjątkowa edycja 24-godzinnego wyścigu Le Mans – wystartuje w niej dwóch polskich kierowców, polski zespół oraz jedna ekipa z polskim sponsorem. Dziś opublikowany został jej harmonogram – są dobre wieści.

Do ogłoszonego dziś terminarza wraca dzień dzień testowy, który odbędzie się w niedzielę – tydzień przed zakończeniem wyścigu, a zatem 15 sierpnia. Dwa dni wcześniej miejsce będzie miało badanie techniczne.

Powrót dnia testowego jest dobrą informacją dla Roberta Kubicy, który po torze Le Mans w prototypie LMP2 nie miał jeszcze okazji jeździć. Dzień ten będzie podzielony na dwie 4-godzinne sesje. Pierwsza rozpocznie się o godz. 9:00, a druga o 14:00.Pierwsza z sesji „weekendu wyścigowego” – trening – odbędzie się w środę, 18 sierpnia o godz. 14:00. Kwalifikacje będą odbywać się w czwartek, a sesja hyperpole, w której jedzie 6 najlepszych ekip danej klasy, zacznie się o godz. 21:00.

Start wyścigu będzie miał miejsce tym razem o godz. 16:00.

W trakcie tego weekendu pojadą również kierowcy Road to Le Mans, Porsche Sprint Challenge France, Endurance Racing Legends oraz Fun Cup. Wstępny plan zakłada rozegranie wyścigu z udziałem kibiców.

Przypomnę, że Robert Kubica pojedzie w barwach ekipy WRT w aucie, w którym w tym sezonie będzie rywalizował w European Le Mans Series. Sponsorem ekipy jest PKN ORLEN. W barwach Inter Europol Competition pojedzie Jakub Śmiechowski.

Oto kalendarz wyścigów długodystansowych Roberta Kubicy w tym sezonie:RundaDataTorKolizja z F1?
Testy13 kwietniaBarcelona
118 kwietniaBarcelonaImola
216 majaRed Bull Ring
36 czerwcaPaul RicardBaku
411 lipcaMonza
521 sierpnia*24h Le Mans*
619 wrześniaSpa
724 październikaPortimaoUSAPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

WEC - 24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

30 lipca – 1 sierpnia:

11:30 – FP1
15:00 – FP2

12:00 – FP3
15:00 – Kwalifikacje

15:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi