Motor Racing - Formula One World Championship - Turkish Grand Prix - Race Day - Istanbul, Turkey

Zespoły F1 zgodziły się na wyścigi sprinterskieSilverstone, Monza i Interlagos – te tory będą gościły w sezonie 2021 wyścigi sprinterskie – nowość, która zostanie przetestowana w tym sezonie.

Podczas tych weekendów wyścigowych w piątek będzie odbywał się pierwszy trening, a następnie kierowcy przejadą sesję kwalifikacyjną. W sobotę rano będzie miał miejsce drugi trening, a następnie zawodnicy na podstawie piątkowych kwalifikacji ustawią się do „Kwalifikacji sprinterskich”.

W wyścigu tym, rozgrywanym na dystansie 1/3 niedzielnego zawodnicy będą rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej. Dostawać będzie je jednak tylko pierwsza trójka. Zwycięzcy przypadną 3 oczka, drugiemu kierowcy 2, a trzeciemu 1.

Zmianą w tym wyścigu ma być to, że system DRS będzie dostępny już 2 sekundy za poprzedzającym samochodem, a nie 1 jak w niedzielnej rywalizacji.Jest zgoda

 

Jak to zwykle bywa, najważniejszą kwestią do ustalenia były finanse. Zespoły chciały dodatkowych środków by pokryć wydatki związane z trzema nadprogramowymi wyścigami. Jedną z propozycji było, by podnieść limit wydatków o $1 mln, jednak ekipy z mniej zasobnymi portfelami nie zgadzały się na to.

Ostatecznie FIA i F1 udało się przedstawić propozycję, która zadowoliła ekipy. Na 3 wyścigi dostaną one $500 tys, które nie będą wliczały się do limitu wydatków. Dodatkowo w przypadku poważniejszych uszkodzeń bolidów w wyścigu sprinterskim, otrzymają one dodatkową płatność na pokrycie kosztów naprawy, która również nie będzie wliczała się do limitu wydatków.

Wszystkie strony chcą ustalić pozostałe szczegóły wyścigów sprinterskich do kolejnej rundy F1, a zatem do wyścigu na Imoli w przyszłym tygodniu.

Źródło: Autosport.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 15 kwietnia

Ralf Schumacher wygrywa pierwsze GP w swojej karierze, triumfując w GP San Marino. Było to jego 10. podium w karierze.

Zmarł Art Cross (4 starty, 1 podium).

Felipe Massa wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 3. zwycięstwo w karierze. Robert Kubica zajmuje 6. miejsce.

Robert pokonuje pierwsze kroki „z balkonikiem” po swoim wypadku w Ronde di Andora.

Nico Rosberg triumfuje w GP Chin. Po raz pierwszy startował z pole position i to była jego pierwsza wygrana. Jedyny raz w karierze Kamui Kobayashi wykręcił najszybsze okrążenie w wyścigu. Było to też pierwsze najszybsze okrążenie Saubera.

Kolejny wyścigowy akcent u Kubicy. Polak testował Porsche 911 na torze Imola. „To był mój pierwszy raz jako trener i naprawdę cieszę się, że Stefano mógł mieć ze mnie pożytek. Nigdy wcześniej nie jeździłem autem 911 GT3 Cup i mimo że zrobiłem około 10 okrążeń, to dowiedziałem się, że jest to szybki samochód, choć niełatwy w prowadzeniu. Do każdego auta trzeba się dostosować” – powiedział Kubica.

Daniel Ricciardo odnosi 6. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Chin. Był to 100. start Valtteriego Bottasa w F1.