WRT Kubica Spa

Ujęcia ze Spa, Barcelony i oklejania autaWRT przygotowuje się do sezonu European Le Mans Series. Zespół testował we wtorek na Spa, a dziś mogliśmy zobaczyć mały klip z tych jazd. Obejrzeć też możemy, jak przygotowywane było auto, którym będą jeździli Robert Kubica, Louis Deletraz i Yifey Ye. Zapraszam też do obejrzenia kolejnych ujęć z dnia filmowego Alfa Romeo Racing ORLEN.

Testy na Spa

 

Porcję ujęć z wtorkowych jazd Roberta opublikował na swoim profolu Orlen Team.

Były też zdjęcia:Zdjęcie z przygotowań do sezonu opublikował też zespół.

A to kolejne ujęcia z jazd w tym tygodniu:

Oklejanie auta

 

A jak wyglądało oklejanie samochodu WRT na ELMS, warto spojrzeć na ten ciekawy proces.Dzień filmowy

 

Po pierwszym filmie z jazd Alfa Romeo Racing ORLEN podczas dnia filmowego w Barcelonie, pojawiły się dość dziwne i niezrozumiałe dla mnie głosy, że skoro kierowca na onboardzie przerzuca biegi prawą ręką, to nie może być nim Robert Kubica.

Teorii spiskowych nie cierpię, szczególnie gdy nie mają sensu. Po co Alfa miałaby publikować materiały z innym kierowcą przebranym za Roberta, w jego rękawicach i kasku, skoro Polak był na miejscu? Wydaje się, że osoby takie nie rozróżniają jazdy podczas dnia filmowego od jazdy podczas weekendu wyścigowego czy testów. Dodatkowo nikt nigdy nie mówił, żę Kubica nie jest w stanie zmieniać biegów prawą ręką. Chodzi o wygodę w warunkach wyścigowych.

Być może Robert Kubica w sezonie 2021, kiedy zmienianie kierownicy w trakcie wyścigu nie będzie możliwe w ELMS, będzie właśnie prawą ręką zmieniał biegi, chyba że WRT zdecyduje się na zdublowanie systemów.

Jest to jednak kwestia błaha, którą zostawmy Robertowi i zespołowi. Nie wiem czemu ma służyć tworzenie teorii spiskowych.Mimo wszystko postanowiłem przygotować kolejną sklejkę materiałów z dnia filmowego z onboardami wszystkich kierowców oraz mały track talkiem oraz ujęciami z innych kamer.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 2 - Red Bull Ring

Dni
Godzin
Minut
Sekund

14 – 16 maja:

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:35 – Trening kierowców brązowych

godz. 10:00 – 2. trening
godz. 14:50 – Kwalifikacje

godz. 11:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi