2021 Emilia Romagna Grand Prix, Saturday - LAT Images

„Szturchnięcie Lewisa i Maxa znakiem intensywności walki” – Jos VerstappenSzturchniecie tych obu kierowców zdarzyło po sobotniej czasówce na Imoli. Według Josa Verstappena kontakt barkami może świadczyć o intensywności, jak i zawziętości Lewisa jak i Maxa w walce o tytuł.

Mowa o tej sytuacji:

Zderzenie obu kierowców było oczywiście totalnym przypadkiem. Żaden z nich na pewno nie zrobił tego celowo. Jednak Jos Verstappen uważa, że jest to element walki o tytuł poza również i poza torem. Wiadome jest przecież, że ważnym czynnikiem w sporcie jest silna głowa. Verstappen senior, który w czwartek uczestniczył w wywiadzie z telewizją Ziggo mówił, że cieszy się z ich rywalizacji.„Nie wiemy jak długo potrwa ich walka o tytuł. Jednak jeśli spojrzymy na kontakt barkami po kwalifikacjach możemy być pewni jednego; nikt na pewno nie będzie odpuszczał. Oboje są zawziętymi kierowcami, i nie chcą zostać pokonani przez tego drugiego. Myślę, że czeka nas bardzo emocjonujący rok pod znakiem walki o tytuł mistrzowski” – powiedział Jos Verstappen.

Max Verstappen jest naprawdę w fenomenalnej formie w tym sezonie. Holender może wreszcie na poważnie zawalczyć z Lewisem Hamiltonem o tytuł. Jego ojciec mówi, że ta sytuacja niesie za sobą pozytywy, jak i negatywy.

„Fakt, że Max teoretycznie na każdym torze może walczyć jak równy z równym z Lewisem daje mu więcej spokoju. Jednocześnie jednak powoduje to dodatkową presję” – mówi Jos.

Źródło: motorsport.com

Jakub SawińskiPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.