KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Formula 1 2021: Bahrain March testing

Schumacher z nieuczciwą przewagą nad Mazepinem?Na rok 2021 zespół Haas zatrudnił na pozycję kierowców dwóch debiutantów. Są nimi Mick Schumcher oraz Nikita Mazepin. Obu z nich czeka ciężki pierwszy sezon w F1, ponieważ zespół Haas dysponuje najgorszym samochodem w całej stawce. W ostatnich wypowiedziach Nikity Mazepina można było usłyszeć poczucie niesprawiedliwości wobec swego kolegi z zespołu.

Rosjanin w wywiadzie z MatchTV mówił, że jego zdaniem status kierowcy Akademii Ferrari daje Mickowi Schumacherowi nieuczciwą przewagę. Niemiec bardzo często pojawia się na różnego rodzajach testach bolidami Ferrari. Schumacher korzysta również z tamtejszych symulatorów. Zespół Haas natomiast nie posiada takich symulatorów, gdzie Mazepin mógłby testować różne ustawienia.Co na temat swoich dwóch debiutantów ma do powiedzenia Gunther Steiner? Pierwszy sezon ma być zarówno dla Micka jak i Nikity rokiem nauki. Zespół nie wymaga od nich odgórnie założonych celów na ten sezon.

„Nasi kierowcy z każdego pojedynczego wyścigu czerpią ogromną ilość nauki oraz cennego doświadczenia. Aby wchodzić na coraz to wyższy poziom trzeba po prostu wyciągać wnioski z dotychczasowych jazd. Kierowcy muszą nauczyć się jak prawidłowo zachowywać się w danych sytuacjach wyścigowych” – mówi Steiner.

Źródło: racefans.net, crash.net

Jakub SawińskiPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum