Motor Racing - Formula One World Championship - Bahrain Grand Prix - Practice Day - Sakhir, Bahrain

Russell wchodzi w sezon 2021 „silniejszy niż kiedykolwiek”Brytyjczyk opowiadał o swoich przygotowaniach do sezonu 2021. Russell podkreślił jaką ważną dla niego rolę wywarła psychologia. Profesjonalna pomoc psychologa sportowego była według George’a ogromnym krokiem w przód w kontekście jego rozwoju jako kierowcy wyścigowego.

Współpraca z psychologiem sportowym kluczem do sukcesu?

Rozpoczynający swój trzeci sezon w zespole Williams, Russell nie raz stawiał czoła przeciwnościom losu. Brytyjczyk w przeciągu swoich dotychczasowych dwóch latach w ekipie z Grove nie zdobył ani jednego punktu wyścigowego. Kiedy wszyscy już myśleli że szczęście wreszcie uśmiechnęło się do Russella podczas GP Sakhiru, przebita opona zaprzepaściła marzenia Brytyjczyka na pierwsze podium w jego karierze. Aby pomóc uporać się ze swoimi rozczarowaniami, George zaczął pracować z psychologiem sportowym.

„Z perspektywy czasu czuję się coraz to bardziej silniejszy. Ponieważ nie raz przeżywałem ciężkie chwile, nauczyłem się o tym rozmawiać. Oczywiście rozmowa z rodziną czy przyjaciółmi jest w porządku, ale w tym temacie najważniejsza była dla mnie rozmowa z osobą zajmującą się takimi tematami w porządku dziennym. Porady te pozwoliły mi wrócić jeszcze silniejszy, sprawniejszy i zdrowszy niż kiedykolwiek”- mówi Russell w rozmowie z brytyjską gazetą The i.

George dodał również jak ważne jest szukanie profesjonalnej pomocy w tematach psychologii.„Myślę, że wielu ludzi zwłaszcza mężczyzn, postrzega psychologię jako swego rodzaju słabość. Nie jest to jednak prawda. Twój umysł jest najpotężniejszym narzędziem w twoim ciele. Dlatego też szczególnie musimy dbać o nasze zdrowie psychiczne”- dostrzega Brytyjczyk.

GP Sakhiru traktuje jako cenną lekcję

George wspomniał również o jego zeszłorocznym rozczarowaniu po GP Sakhiru.

„Jeżeli w przyszłości chcę wygrywać wyścigi i zdobywać mistrzostwa to nie mogę pozwolić, aby te najtrudniejsze momenty pozostawały we mnie. W sobotniej czasówce do wyścigu o Grand Prix Sakhiru byłem drugi. Byłem rozczarowany z powodu tej lokaty. Do tamtego momentu, moją najlepszą pozycją w kwalifikacjach była dwunasta lokata, z której byłem absolutnie zachwycony. Jednak to właśnie z drugiego miejsca podczas tamtych kwalifikacji w bolidzie Mercedesa byłem mocno rozczarowany. Ta sytuacja również wiele mnie nauczyła. Walka o najwyższe cele w przyszłości będzie dla mnie o wiele trudniejsza jeśli chodzi o sferę mentalną. Doświadczenia te uważam za szczęściem w nieszczęściu. Była to dla mnie cenna lekcja, z której wyciągnąłem wnioski które pozwolą mi stać się jeszcze kierowcą” – mówi Brytyjczyk.

Co do kolejnego wyścigu na torze Imola Russell ma nadzieje, że solidny weekend w Bahrajnie pomoże mu wspiąć się jeszcze wyżej, i wywalczyć upragniony pierwszy punkt w zespole Williams.

Źródło: formula1.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.