KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

russell mugello 4

Russell: „Mercedes najpewniej ma takie same problemy co Williams”Brytyjczyk uważa, że Mercedes tak samo jak Williams zmagał się z problemem wrażliwości na wiatr. Problem ten zaszkodził samochodom obu ekip podczas GP Bahrajnu. Usterka ta powodowała gorsze osiągi zarówno w Mercedesie, jak i w Williamsie.

Opłacalne ryzyko?

Dążąc do wytworzenia większej siły docisku i zmniejszenia oporu w swoim tegorocznym samochodzie FW43B Williams postąpił ryzykownie. Zdecydowali się oni bowiem na agresywne podejście projektowe, które powodują one, że jego osiągi diametralnie spadają w wietrznych warunkach.

Ryzyko niestety czasami nie popłaca. Jak na złość dla ekipy z Grove wietrzne warunki były mocno odczuwalne zarówno podczas testów, jak i podczas otwierającego sezon GP Bahrajnu. Na inaugurację sezonu Russell zajął czternaste miejsce. Brytyjczyk po wyścigu czuł, że wynik jest bardzo dobry, biorąc pod uwagę wietrzne warunki.

Russell zmagania swojego zespołu podczas wyścigu o GP Bahrajnu porównał do zmagań Mercedesa. Ekipa Toto Wolffa również zmagała się z niestabilnym tempem zwłaszcza podczas niedzielnych zmagań.„Coś tak istotnego, jak to, wymagałoby całkowitego przeprojektowania bolidu. Czas pokaże jak ta sytuacja się potoczy. Wierzę jednak, że jesteśmy z Mercedesem na tej samej łodzi. Podczas weekendu w Bahrajnie tak samo jak Williams zmagali się z wietrznymi warunkami. Uczucie jazdy w bolidzie z takim problemem wydaje się trochę dziwne. Kiedy wiatr faktycznie osiąga prędkość pięćdziesięciu kilometrów na godzinę, to ja czuję się jakbym jechał z wiatrem o prędkości nawet siedemdziesięciu kilometrów na godzinę” – mówi Russell.

Williams planuje wprowadzić kilka ulepszeń w swoim bolidzie. Ma to zaradzić niektórym problemom z wrażliwością na wiatr. Szefostwo Williamsa uważa również, iż lepsze zrozumienie dzisiejszej sytuacji pomoże w przyszłości.

Pozytywne nastawienie przed Imolą

George Russell co do kolejnego wyścigu odbywającego się na Imoli ma bardzo pozytywne nastawienie. Może to ten weekend, kiedy Brytyjczyk zdobędzie swój pierwszy punkt w samochodzie Williamsa?

„Tor Imola jest zgoła inny od toru w Bahrajnie. W Bahrajnie jest dużo wolnych, wietrznych zakrętów. Na Imoli to sekwencja szybkich, dynamicznych zakrętów. Tor ten bardzo nam pasuje. Jest otoczony przez lasy, oraz budynki. Tutaj więc nie będzie na pewno mocnego, silnego wiatru. Mamy więc nadzieję na solidny wynik” – kończy Brytyjczyk.

Źródło: autosport.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum