KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Ponad €1 mln strat, nowy silnik i problemy logistyczneNie milkną komentarze po niedzielnym incydencie George’a Russella z Valtterim Bottasem. Teraz na jaw wyszła skala zniszczeń samochodu Fina. To właśnie Mercedes Valtteriego przyjął najmocniejsze uderzenie od Russella. Jakie części ucierpiały najbardziej? Zapraszam was do przeczytania swego rodzaju „raportu zniszczeń” w Mercedesie po GP Emilii – Romanii.

Jak donosi sam Mercedes po kolizji z Russellem do fabryki musiało zostać zwróconych wiele części z bolidu Fina. Jest możliwe, że wszystkie te części będą musiały wymagać wymiany. Wobec mocnego uderzenie w bandę Bottasa zabrał Dyrektor do spraw inżynierii w zespole Mercedesa – Andrew Sholvin.

„Najważniejsze jest fakt, iż Valtteri był w stanie wyjść cały z samochodu. Fin od uderzenia miał tylko posiniaczone kolano. Niestety nasz samochód nie wyszedł z tej opresji w całości jak Bottas. Skala zniszczeń jest naprawdę duża. Większość uszkodzonych części udało nam się przetransportować z powrotem do naszej fabryki w Wielkiej Brytanii. Próbujemy ich jak najwięcej” – mówi Sholvin.Na ten moment najgorzej wygląda sytuacja ze zwróconą do kontroli jednostką napędową. Andrew Sholvin powiedział, że usterki te mogą realnie wpłynąć na gorsze osiągi samochodu Fina podczas GP Portugalii.

Brytyjski inżynier podał również powody, które jego zdaniem przyczyniły się do słabego wyścigu w wykonaniu Bottasa.

„Vallteriemu ciężko było zbliżyć się do innych kierowców na pośrednich oponach. Fin walczył o odpowiednią temperaturę swoich opon. Jej brak szczególnie objawiał się brakiem przyczepności” – mówi Andrew Sholovin.

Serwis Auto Motor und Sport podjął się wyszacowania strat Mercedesa po tej kolizji. kolizja Według nich kosztowała ich około 1,1 miliona euro.

Jakub Sawiński

Źródła: f1i.com , racefans.netPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum