Evergreen

Pech w motorsporcie? Pojawiła się nowa definicja. Oto dlaczego Habsburg nie pojechał w testachTo, co przydarzyło się zespołowi Algavre Pro Racing wydaje się nie do uwierzenia. A jednak. Ciąg nieszczęść jaki spotkał ekipę sprawił, że nie przystąpiła ona do przedsezonowych testów European Le Mans Series w Barcelonie.

Algavre miało wystawić dwa prototypy LMP2 podczas testów – Orecę O7 oraz Aurusa. Załogę tego pierwszego mieli stanowić Ferdinand Habsburg, Richard Bradley i Diego Menchaca.

Zespół wysyłał auta z Dubaju po swoim ostatnim wyścigu. Niestety, w porcie zagubił się kontener, w którym przygotowane były samochody przez co nie można było wysłać go zaplanowanym rejsem.

Kolejny rejs przepływał przez Kanał Sueski tuż po tym, jak zablokował go statek EverGreen. W ten sposób ważna przesyłka ekipy utknęła na 6 dni. Już wtedy zespół zaczął niepokoić się o swój udział w testach, dlatego poprosił spedytora by ich kontener wyładować w pierwszej kolejności gdy tylko dopłynie do Europy. Miało się to stać w Grecji, skąd Algavre dowiozłoby samochody do Barcelony ciężarówką.Niestety, spedytor rozpatrzył tę prośbę już po opuszczeniu Grecji przez statek i popłynął on w podróż do Barcelony. Ekipa odebrała samochody 18 dni po terminie, ale miała jeszcze czas by zdążyć na testy.

Niestety, ciężarówka, która odebrała kontener ze statku, miała wypadek w drodze na tor, a policja odholowała ją na parking policyjny. Funkcjonariusze byli tak łaskawi i na wniosek zespołu pozwolili zabrać kontener po uprzedniej kontroli celnej.

Tuż pod torem, już po rozpoczęciu testów, okazało się, że kierowca prowadzący ciężarówkę nie ma ważnego testu na obecność koronawirusa i zespół musiał ostatnie 400 metrów przetransportować samochody na własną rękę. Ostatecznie znalazły się one w garażu na 2 godziny przed końcem testów. Nie udało się ich przygotować do jazdy.

„Być może przyjechaliśmy trochę późno do Europy, ale teraz wygramy” – mówi portalowi dailysportscar Sam Cox.

Źródło: dailysportscar.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.

Archiwum