Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

large-2021 Barcelona Pre-Season Track Test-9

„O wieku mówi się bardziej poza bolidem i torem”Robert Kubica w rozmowie z Cezarym Gutowskim mówi o rywalizacji na szczycie Formuły 1, faworytach sezonu i zmianie pokoleniowej w F1.

„Wydaje się, że Red Bull jest w dobrej formie, a Mercedes niekoniecznie i widać było to w Bahrajnie, jak te dwa bolidy się prowadziły. A zachowanie auta odzwierciedla się potem w czasach” – mówi Robert, oceniając czoło stawki Formuły 1 w sezonie 2021.

Kto według niego będzie bliżej sięgnięcia po tytuł w tym sezonie?

„Faworyta nie mam, ale Formuła 1 potrzebuje walki. Każdy w padoku, może oprócz Lewisa – choć on też chce walki, tylko takiej, którą wygra. Myślę, że bardzo dużo zależało będzie od tego, jak duży postęp będą te dwa zespoły robiły w tym roku i kiedy preniosą swoją uwagę na kolejny rok. I to pewnie będzie widać w tegorocznych wynikach” – mówi Kubica.Czy zespoły zmienią według Polaka swoje plany rozwojowe wobec bliskiej walki w sezonie 2021 i poświęcą część rozwoju na sezon 2022 by teraz sięgnąć po tytuł?

„Pewnie decyzje będą podejmowane z tygodnia na tydzień. Ten proces już przebiega i sytuacja może się zmieniać z wyścigu na wyścig. Red Bull może przywieźć pakiet poprawek wcześniej i wtedy reagował na to będzie również Mercedes. Czas odgrywa bardzo dużą rolę i jedna poprawka może zmienić wyniki wyścigu, a to oznacza, że również na wynik sezonu” – zaznacza kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing ORLEN.

Czy w F1 dokonuje się zmiana pokoleniowa?

„O wieku mówi się bardziej poza bolidem i torem niż w nim. Nikt na tylnym skrzydle nie ma wypisane ile sezonów przejeździł i ile ma lat. Max ma w tym momencie więcej sezonów w F1 przejechane niż ja” – odpowiada Polak.

Więcej wypowiedzi Roberta wysłuchacie tutaj.

Źródło: F1 VLOG 296: Max vs Lewis: walka o tytuł okiem Roberta Kubicy. Niebezpieczne związki Formuły 1Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix USA

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS - 4h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

22 – 24 października

12:50 – FP1

09:30 – FP2
15:00 – Kwalifikacje

14:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi