Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica wrt lmp2 screen

Nie będzie dodatkowej pomocy podczas pit-stopów dla KubicyZespół WRT złożył w marcu wniosek do organu zarządzającego European Le Mans Series o dodatkową pomoc dla Roberta Kubicy podczas pit-stopów serii. Wniosek został niestety odrzucony.

Z dokumentów opublikowanych przed startem przedsezonowych testów w Barcelonie tutaj wynika, że WRT chciało dodatkowego mechanika, który zajmowałby się wyłącznie dopinaniem pasów Roberta Kubicy w trakcie jego zmian podczas wyścigów serii.

„Po wypadku rajdowym naszego kierowcy Roberta Kubicy w lutym 2011 roku, w którym doznał obrażeń prawej ręki, zauważyliśmy podczas testów Goodyear w Barcelonie, że nie jest w stanie samodzielnie prawidłowo dopiąć pasów bezpieczeństwa w aucie LMP2 ze względu na ograniczenia ręki. Potrzebuje pomocy” – pisał zespół, prosząc o zezwolenie podczas pit-stopów na udział dodatkowej osoby ze względów bezpieczeństwa.Wniosek został odrzucony przez ELMS Comitee, które powołało się jedynie na zapis regulaminu dotyczący limitu osób podczas pit-stopów.

W związku z tym Kubicy albo będzie musiał pomagać wychodzący ze zmiany kierowca albo jeden z 3 pracujących przy pit-stopie mechaników. To może wydłużyć czas zmiany ekipy WRT, ale nie musi. Warto zwrócić uwagę, że wysiadający kierowca często pomaga wsiadającemu w wyścigach długodystansowych.

W związku z tym zespół może zdecydować się na umieszczanie Kubicy na pierwszej zmianie w wyścigach serii. Prawdopodobnie podobny wniosek zostanie złożony przy okazji występu Kubicy w 24h Le Mans, ale trudno spodziewać się innej decyzji. Nie powinno to stanowić jednak dużego problemu dla WRT i samego Kubicy.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję...

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 grudnia
godz. 14:30 – 15:30 – FP1
godz. 18:00 – 19:00 – FP2

Sobota, 4 grudnia
godz. 15:00 – 16:00 – FP3
godz. 18:00 – 19:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 5 grudnia
godz. 18:30 – 20:30 – WYŚCIG F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi