Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

orlen team kubica wrt elms

„Mamy wszystko by dobrze się spisać”Ekipa WRT podsumowała przygotowania do sezonu ELMS. Jej kierowcy zdają sobie sprawę, że mają mocny skład, ale to jeszcze nie gwarantuje sukcesu, szczególnie w nowej dla nich serii.

„Jesteśmy w przededniu wyjątkowego eventu i cieszymy się, że możemy wziąć w nim udział, ale będzie gorąco, gdyż jest to start naszej przygody z LMP i podejmujemy spore wyzwanie. Dużo testowaliśmy i przygotowywaliśmy się do tego, choć testów nigdy za wiele. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak dotychczas wszystko się toczyło. W niedzielne popołudnie będziemy wiedzieć, czy pracowaliśmy w dobrym kierunku” – mówi Vincent Vosse, szef WRT.

Swoje testy podsumowali również kierowcy ekipy. Louis Deletraz wykręcił najlepszy czas spośród wszystkich kierowców w trakcie testów.„To pierwszy wyścig ELMS zarówno dla mnie, jak i dla zespołu. Wszystko było nowe i wszystkiego musieliśmy się uczyć. To było bardzo pożyteczne kilka dni testów w Barcelonie, ale nigdy nie wiesz, czego się spodziewać, a niewiadomych – jak zachowanie nowych opon i pogoda – jest dużo. Jesteśmy jednak gotowi do ścigania i musimy zrobić wszystko perfekcyjnie, jeżeli chcemy walczyć o zwycięstwo” – powiedział Szwajcar.

Robert Kubica popisał się 5. czasem testów i będzie to dla niego debiut w aucie LMP2, gdyż w 24h Daytony nie wyjechał na tor.

„To była intensywna zima z wieloma rzeczami do odkryca przed nowymi wyzwaniami: samochodem, zespołem, serią itp. Pracowaliśmy bardzo ciężko i jesteśmy gotowi, mimo że zawsze chciałoby się więcej czasu za kółkiem by zdobyć nowe informacje. Jestem jednak szczęśliwy, że jesteśmy znów na torze i nie mogę doczekać się startu” – mówi Robert Kubica.

Yifey Ye (21. czas testów) pokonał tylko 80 okrążeń, jednak ma on już doświadczenie w prototypach LMP2.

„Nie mogę doczekać się debiutu w Team WRT. Poszło mi bardzo dobrze w Asian Le Mans Series na początku roku i mam nadzieję, że podobnie będzie w ELMS. Wykonaliśmy sporo testów i wspólnie z Robertem i Louisem tworzymy mocne trio. Myślę, że mamy wszystko czego potrzeba by spisać się dobrze – zarówno w kwalifikacjach jak i wyścigu, ale musimy pozostać spokojni i skupieni” – powiedział Chińczyk.

fot. ORLEN TeamPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję...

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 grudnia
godz. 14:30 – 15:30 – FP1
godz. 18:00 – 19:00 – FP2

Sobota, 4 grudnia
godz. 15:00 – 16:00 – FP3
godz. 18:00 – 19:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 5 grudnia
godz. 18:30 – 20:30 – WYŚCIG F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi