KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Liga Assetto Corsa – seria F1 – zasady, zapisy

Liga F1 2021 jest skierowana do zaawansowanych simracerów zamierzających rywalizować w najwyższej klasie wyścigowej o dużym poziomie trudności. Ścigać się będziemy bolidami Formuły 1 w specyfikacji z 2021 roku wykorzystując doskonały, płatny mod Race Sim Studio F1 Hybrid 2021 wraz malowaniami  z tego sezonu przygotowanymi przez Racedepartment Community.

Ważną informacją jest to, że seria F1 będzie prowadzona tylko i wyłącznie na platformie ALAC.pl oraz na ligowym Discordzie.

Bolidy te wyposażone są w pełni zarządzalne systemy: MGU-K /MGU-H / DRS. Dodatkowo by zachować realizm podczas wyścigów konieczne będzie stosowanie minimum dwóch różnych mieszanek opon. Do dyspozycji będą mieszanki od C1 do C5, przy czym podczas każdego wyścigu administracja ligi będzie decydowała o wyborze trzech z nich na wyścig.

Zasady ligi w skrócie (szczegółowe zasady w Regulaminie)

  1. Liga Zamknięta – maksymalnie 64 osoby
  2. Trudność: WYSOKA
  3. Realizm: WYSOKI
  4. Rundy #6 + runda testowa #0
  5. Prekwalifikacje: Poniedziałek 18:00 do Sobota 23:00
  6. Sesja wyścigowa: NIEDZIELA g. 21:00
  7. P-40′ / Q-15′ / R – Ilość okrążeń
  8. Prekwalifikacje w celu podziału na Finał A i B
  9. Klasyfikacja indywidualna i drużynowa

Zapisy do sezonu -> tutaj
Zapisy trwają do 14.04 lub wyczerpania limitu miejsc (64 miejsca).

blank

Kompletna paczka malowań dostępna jest na naszym DISCORDZIE.

 

Niebawem poinformujemy o serii prowadzonej wspólnie przez ALAC.pl oraz Powrotroberta.pl

 

Administracja ALAC.pl

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi