Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

Kubica wywiad ELMS

Kubica: Celem są podiaBardzo ciekawą rozmowę z Robertem Kubicą opublikował kanał European Le Mans Series. Polak mówi o celach na ten sezon, starcie w 24h Le Mans, a także ograniczeniach i innym podejściu do wyjścigów długodystansowych.

„Trzeba mieć inne podejście do wyścigów endurance, bardziej otwarty umysł bo wysiadasz z samochodu i przejmuje go inny kierowca. W Formule 1 twój partner zespołowy jest jednocześnie twoim rywalem. Tu jest inaczej – wszyscy pracują na ten sam cel” – mówi Polak.

„Uczestnictwo w ELMS daje mi dobrą okazję do wstępnego podejścia do wyścigów długodystansowych. Oczywiście kategoriami topowymi są tu LMP1 i Hypercary i być może będę miał kiedyś możliwość jazdy tam. Nauczyłem się jednak w życiu żeby nie wybiegać zbyt daleko w przyszłość” – dodaje.Pytany o swoje na sezon 2021, odpowiada: „Ostatecznym celem będzie zdobycie podiów w niektórych wyścigach. Jesteśmy młodym zespołem z mocnym składem, ale brakuje nam doświadczenia” – mówi.

Najważniejszym punktem sezonu będzie start w 24h Le Mans w sierpniu.

„Le Mans nie było wcześniej w mojej karierze. Dopiero kilka lat temu zacząłem myśleć o tym wspaniałym wydarzeniu. Trzeba nim żyć, czuć jego atmosferę by w pełni docenić jego charakterystykę. Oczywiście walka o wysokie pozycje byłaby jeszcze lepsze. Jestem w motorsporcie od dawna, ale nowe rzeczy, odkrywanie całkowicie innego świata motorsportu, sprawia, że czuję się jak dziecko” – stwierdza kierowca WRT.

Nie zabrakło również fragmentów dotyczących ograniczeń Roberta i konieczności przystosowania się do nich.

„Wiele osób łączy mój wypadek z motorsportem, ale przede wszystkim jestem człowiekiem z codziennym życiem. Największym sukcesem jest, że wróciłem do ścigania i że moje ciało nauczyło się radzić z moimi ograniczeniami. Ja już o nich nie myślę, że to był długi proces, który wymagał długiej pracy mentalnej. Zawsze byłem realistą jeżeli chodzi o siebie i zaakceptowałem moje ograniczenia. A jest to sukces, bo były tygodnie i miesiące, gdy mój umysł nie akceptował tego. Nasze limity są znacznie dalsze niż nam się wydaje” – mówił Robert.

Cały wywiad obejrzycie poniżej:Wyścig 4H Barcelony rozpocznie się dziś o godz. 11:00. Relacja live na blogu już od około 10:30. Zapraszam!Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 27 maja
godz. 14:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – Drugi trening F1

Sobota, 28 maja
godz. 13:00 – Trzeci trening F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 29 maja
godz. 15:00 – WYŚCIG F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi