KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Forza Robert liga

Grand Prix Francji na torze Paul Ricard w lidze ‘Forza Robert e-Sport League’Wirtualne ściganie w lidze FR e-Sport League na platformie ‘F1 2020’ trwa już niemal od początku marca. W lidze startuje wielu utalentowanych simracerów, ale także kilku kierowców wyścigowych z realnego świata motorsportu.

Czasy uzyskiwane przez kierowców z czołówki są równe bądź bliskie czasom najlepszych simracerów na świecie, zatem można przyjąć tezę, że część kierowców w lidze wyznacza poziom krajowego simracingu na platformie ‘F1 2020’.

‘FR e-Sport League’ stara się odwzorować realny wyścig Formuły 1 zachowując skrócony czas trwania GP: 18-minutowe kwalifikacje oraz 50% długości realnego wyścigu F1, a zatem dwukrotnie większe zużycia paliwa oraz ogumienia.

Siódma runda, Grand Prix Francji na torze Paul Ricard rozpocznie się w czwartek 29 kwietnia o godzinie 20.30. Stream z tego wydarzenia wraz z komentarzem odbędzie się na kanale YT ‘FR’ tutaj. Zapowiedzi, wyniki wyścigów i klasyfikacje generalne publikowane będą na blogu powrotroberta.pl. Serdecznie zapraszamy przed ekrany!

Nagrodą główną na zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej jest nakładka ‘FANATEC Clubport steering wheelformula V2’.

Do tej pory klasyfikacje generalne prezentują się następująco:
blank blank

Oto kalendarz rywalizacji:

blank

Sebastian SzeligaPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

10h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi