GP BAHRAIN F1/2021 - DOMENICA 28/03/2021

Ferrari chce walczyć – nowy olej i poprawki do czerwcaWizja walki o 3. miejsce w klasyfikacji konstruktorów w sezonie 2021 sprawiła, że Ferrari zdecydowało o przedłużeniu rozwoju bolidu na sezon ten rok.

Po słabym sezonie 2020, Ferrari zanotowało spory postęp w tym roku i w Bahrajnie byli w stanie walczyć w czołówce. To skłoniło ich do rewizji swoich planów rozwojowych.

Ferrari już na Imoli przedstawi nowy pakiet poprawek aerodynamicznych w swoim bolidzie, ale nie będą one jedynymi. Rozwój auta potrwa aż do czerwca, o czym pisze Auto Motor und Sport. Dopiero po wprowadzeniu ostatniego etapu poprawek, zespół z Maranello skupi się już w 100% na przygotowaniach auta na sezon 2022.Jakby tego było mało, już od Grand Prix Emilii – Romanii Ferrari będzie korzystało z nowego oleju firmy Shell, który może dać ekipie kilka dodatkowych koni mechanicznych mocy silnika. Olej ten w ostatnich dniach uzyskał homologację FIA.

Zmiana na nowe oleje może zostać dokonana raz w sezonie, a zatem Ferrari szybko jej dokonało.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.