KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Motor Racing - Formula One World Championship - Emilia Romagna Grand Prix - Practice Day - Imola, Italy

Dużo pracy w Grove po GP Emilii – RomaniiPodczas wyścigu na Imoli rozbiły się oba samochody ekipy z Grove. Zaczęło się już podczas pierwszego okrążenia, kiedy to swój bolid rozbił Nicholas Latifi. Później natomiast samochód z potężnym impetem rozbił George Russell. Jak dowiadujemy się, naprawy obu bolidów po weekendzie na Imoli kosztowały wiele czasu oraz nakładu ogromnej pracy ze strony pracowników fabryki w Grove.

Co na temat weekendu na Imoli w wykonaniu swej ekipy miał do powiedzenia szef do spraw osiągów pojazdów Dave Robson?

„Końcowy wynik na Imoli był dla nas jako dla całego zespołu bardzo rozczarowujący. Oba nasze samochody wymagały po niedzielnych kraksach naprawdę solidnej naprawy w fabryce. Nie wszystko jednak co do GP Emilii – Romanii podsumowujemy w negatywnych aspektach. Mamy wiele powodów do zadowolenia. Przed nami GP Portugalii na torze Portimao. Liczymy tam na jeszcze lepsze wyniki oraz podtrzymanie dobrej formy całego zespołu” – mówi Robson.

Bardzo dobrym prognostykiem był fakt, że podczas sobotniej czasówki na Imoli do Q2 awansowało dwóch kierowców Williamsa. Widać, iż ten zespół krok po kroczku powraca do swej dawnej formy.

„Mamy nadzieję, że nasz samochód FW43B będzie również tak dobrze sprawdzał się na torze Portimao” – kończy Dave Robson.

Źródło: racefans.net

Jakub SawińskiPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum