KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Sławomir Kidziński, jacek79100

Harmonogram

blank

Wyniki

Alfa Romeo Callum Ilott

Callum Illott rezerwowym Alfy w sezonie 2021Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN potwierdził dziś, że junior Ferrari Callum Ilott będzie kierowcą rezerwowym tej ekipy w sezonie 2021, dzieląc obowiązki z Robertem Kubicą. Już w ten piątek pojawi się na torze.

Jak czytamy w informacji zespołu, 22-letni Anglik będzie pełnił swoje obowiązki podczas eventów, w których nie będzie mógł wziąć udziału Robert Kubica ze względu na swoje wyścigowe obowiązki w innych seriach. Ilott weźmie również udział w kilku sesjach treningowych w sezonie 2021 – zaczynając już podczas Grand Prix Portugalii.

“Jestem zachwycony, mogąc powitać Calluma w naszym zespole. Jego podróż przez serie juniorskie była imponująca i bez wątpienia jest jednym z najbardziej utalentowanych kierowców, którzy w nich uczestniczyli. Pracował z nami wcześniej, za każdym razem robiąc pozytywne wrażenie swoją etyką pracy i dobrym feedbackiem. Nie mam wątpliwosci, że będzie bardzo pozytywnym uzupełnieniem dla Roberta Kubicy, który przy kilku okazjach będzie niedostępny z racji innych programów wyścigowych. Przed Callumem intensywny program i nie możemy doczekać się zobaczenia go na torze w ten weekend” – powiedział Frederic Vasseur, szef Alfa Romeo Racing ORLEN.“Jestem bardzo szczęśliwy mogąc dołączyć do zespołu w tym sezonie i dziękuję Alfa Romeo Racing ORLEN i Ferrari Driver Academy za zaufanie. Dwie sesje, które pracowałem z zespołem w ostatnich 2 latach były niezwykle przydatne dla mnie w kwestii przyzwyczajenia się do pracy zespołu Formuły 1 i jestem pewien, że dam radę w mojej nowej roli kierowcy rezerwowego. Nie mogę doczekać się obecności w samochodzie i dalszej nauki” – powiedział zawodnik.

Ilott jest członkiem Akademii Ferrari i miał już okazję współpracować z Alfą Romeo podczas testów młodych kierowców w Abu Zabi. Podczas dwudniowych jazd był wolniejszy od Roberta Kubicy. W ubiegłym roku wygrał 3 wyścigi Formuły 2 i sześciokrotnie stawał na podium, zajmując 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi