GP STYRIA F1/2020 - VENERDÌ 10/07/2020

Binotto: „Silniki Ferrari wciąż są w tyle”Ferrari cały czas pozostaje w tyle na tle swoich rywali w dziale mocy, przyznaje szef zespołu Mattia Binotto. Jednak oczywiste jest, iż w porównaniu z kryzysem wydajnościowym w sezonie 2020 ekipie z Maranello udało się wyprodukować o wiele lepszą jednostkę napędową na nowy sezon.

„Nie posiadamy jeszcze wszystkich szczegółów do przeanalizowania, ale myślę że jeżeli chodzi o silnik to wciąż do rywali brakuje nam w każdym obszarze. Wciąż mamy problemy z jednostką napędową, jednak w tym roku jesteśmy w lepszej sytuacji niżeli w poprzednim sezonie. Mam nadzieję, że przyszłym roku będziemy jeszcze bliżej konkurencji w dziale mocy” – mówi Binotto.

Aktualnie większość pracy w zespole Ferrari jest wkładana w zupełnie nowe auto na przełomowy pod względem zmiany regulaminu sezon 2022.

„Wszyscy w zespole wiemy, że nie będziemy pracowali zbyt wiele nad rozwojem tegorocznego samochodu. Koncentrujemy się bowiem na sezonie 2022, i myślę że w wielu ekipach panuje takie samo nastawienie” – kończy Binotto.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.