4h Barcelona

3 polskie zespoły, mimimum 2 polskich kierowców – lista zgłoszeń ELMS42 załogi przystąpią do pierwszej rundy European Le Mans Series, która odbędzie się w przyszłym tygodniu w Barcelonie. Będzie sporo polskich akcentów, na czele z Robertem Kubicą w barwach WRT.

W najwyższej kategorii – LMP2, pojedzie 16 samochodów wystawianych przez 13 ekip. 14 z nich to będą Oreci 07, a dwa Aurusy 01. Na liście będzie oczywiście ekipa WRT z Robertem Kubicą, Louisem Deletrazem i Yifeyem Ye w składzie.

Wśród ekip mamy bardzo utytułowane Dragonspeed, United Autosports czy G-Drive. Wśród kierowców zaskoczeniem jest powrót Nycka de Vriesa, który stworzy mocny skład G-Drive z Romanem Rusinovem i Franco Colapinto. Oprócz tego pojadą m.in. Tristan Gommendy i Rene Binder (Duqueine Team), Will Stevens (Panis Racing), Nicolas Lapierre (Cool Racing), Ferdinand Habsburg (Algavre Pro), Jonathan Aberdein (United Autosports) czy Pietro Fittipaldi (G-Drive).LMP3

 

Interesująca z naszego punktu widzenia będzie też rywalizacja w LMP3. Będziemy mieli w niej aż 3 polskie ekipy. Dwie wystawi Inter Europol Competition, jednak skład jednej nie jest jeszcze znany. W barwach drugiej pojadą Martin Hippe i Ugo De Wilde.

Pod polską flagą pojedzie również Team Virage w składzie Rob Hodes, Garett Grist i Charles Crews.

Niespodzianką jest Mateusz Kaprzyk, który w ubiegłym sezonie jeździł we włoskiej F4, a teraz pojedzie w LMP3 w barwach włoskiej ekipy Eurointernational.

Łącznie w tej kategorii pojedzie 16 załóg.

Pełną listę zgłoszeń zobaczycie poniżej:

zgłoszenia 4h Barcelona ELMS

 

Pierwszy wyścig sezonu 2021 odbędzie się 17 i 18 kwietnia. W najbliższy poniedziałek i wtorek odbędą się testy serii.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 15 kwietnia

Ralf Schumacher wygrywa pierwsze GP w swojej karierze, triumfując w GP San Marino. Było to jego 10. podium w karierze.

Zmarł Art Cross (4 starty, 1 podium).

Felipe Massa wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 3. zwycięstwo w karierze. Robert Kubica zajmuje 6. miejsce.

Robert pokonuje pierwsze kroki „z balkonikiem” po swoim wypadku w Ronde di Andora.

Nico Rosberg triumfuje w GP Chin. Po raz pierwszy startował z pole position i to była jego pierwsza wygrana. Jedyny raz w karierze Kamui Kobayashi wykręcił najszybsze okrążenie w wyścigu. Było to też pierwsze najszybsze okrążenie Saubera.

Kolejny wyścigowy akcent u Kubicy. Polak testował Porsche 911 na torze Imola. „To był mój pierwszy raz jako trener i naprawdę cieszę się, że Stefano mógł mieć ze mnie pożytek. Nigdy wcześniej nie jeździłem autem 911 GT3 Cup i mimo że zrobiłem około 10 okrążeń, to dowiedziałem się, że jest to szybki samochód, choć niełatwy w prowadzeniu. Do każdego auta trzeba się dostosować” – powiedział Kubica.

Daniel Ricciardo odnosi 6. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Chin. Był to 100. start Valtteriego Bottasa w F1.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Portugalii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 2 - Red Bull Ring

Dni
Godzin
Minut
Sekund

16 – 18 kwietnia:

godz. 11:00 – FP1
godz. 14:30 – FP2

godz. 11:00 – FP3
godz. 14:00 – Kwalifikacje

godz. 15:00 – Wyścig

Piątek, 16 kwietnia:
godz. 13:30 – FP1

Sobota, 17 kwietnia:
godz. 9:00 – FP2
godz. 14:20 – Kwalifikacje

Niedziela, 18 kwietnia:
godz. 11:00 – Wyścig – 4H

Bądź na bieżąco

Popularne tagi