Kolejna zmiana w kalendarzu WECSezon Długodystansowych Mistrzostw Świata rozpocznie się później i to o prawie miesiąc. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa.

Seria poinformowała w piątek, że wyścig na Portimao, który miał być pierwszą rundą 9. sezonu, zostaje przeniesiony na czerwiec – w pierwotny termin 24h Le Mans, a zatem na 13 czerwca. Rywalizacja we Francji odbędzie się teraz 21 i 22 sierpnia.

W nowym kalendarzu sezon rozpocznie się prologiem, a zatem testami na Spa 26 i 27 kwietnia na torze Spa. Tydzień później w Belgii odbędzie się pierwotnie planowany wyścig.Terminy czterech pozostałych rund nie zmieniły się. Oto nowy kalendarz WEC:

nowy kalendarz WECPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 15 kwietnia

Ralf Schumacher wygrywa pierwsze GP w swojej karierze, triumfując w GP San Marino. Było to jego 10. podium w karierze.

Zmarł Art Cross (4 starty, 1 podium).

Felipe Massa wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 3. zwycięstwo w karierze. Robert Kubica zajmuje 6. miejsce.

Robert pokonuje pierwsze kroki „z balkonikiem” po swoim wypadku w Ronde di Andora.

Nico Rosberg triumfuje w GP Chin. Po raz pierwszy startował z pole position i to była jego pierwsza wygrana. Jedyny raz w karierze Kamui Kobayashi wykręcił najszybsze okrążenie w wyścigu. Było to też pierwsze najszybsze okrążenie Saubera.

Kolejny wyścigowy akcent u Kubicy. Polak testował Porsche 911 na torze Imola. „To był mój pierwszy raz jako trener i naprawdę cieszę się, że Stefano mógł mieć ze mnie pożytek. Nigdy wcześniej nie jeździłem autem 911 GT3 Cup i mimo że zrobiłem około 10 okrążeń, to dowiedziałem się, że jest to szybki samochód, choć niełatwy w prowadzeniu. Do każdego auta trzeba się dostosować” – powiedział Kubica.

Daniel Ricciardo odnosi 6. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Chin. Był to 100. start Valtteriego Bottasa w F1.

Archiwum