race grand prix węgier 2020

Szczegóły wyścigów sprinterskich w marcuChoć ich wprowadzenie nadal nie jest przesądzone, to Liberty Media ostro pracuje nad rozegraniem trzech sobotnich wyścigów sprinterskich w sezonie 2021. Zaangażowanie zespołów bardzo chwali Stefano Domenicali.

„Chcemy zaoferować ludziom, którzy przybywają na dany event i tym, którzy oglądają F1 w telewizji i są fanami Formuły 1 czegoś ekscytującego. Pomysł, który przedstawiliśmy, otrzymał wspaniały feedback ze strony wszystkich w sporcie i spróbujemy piątkowych kwalifikacji, sobotniego wyścigu sprinterskiego, który zdecyduje o kolejności do niedzielnego wyścigu. To da nam emocje wspaniałego weekendu, z którego skorzystają wszystkie strony” 0 mówi Stefano Domenicali.

Szef F1 mówi, że obecnie trwają rozmowy z zespołami i FIA by przedstawić ostateczny format przed Grand Prix Bahrajnu, rozpoczynającym sezon 2021.Pomysł wspiera również Ferrari, które jest mocno zaangażowane w rozmowy.

„Wierzymy, że zmiana formatu i stworzenie większego spektaklu sprawią również, że wyścigi będą mniej przewidywalne i przez to lepsze. Jesteśmy aktywni w rozmowach i wspieramy tę zmianę jeżeli pomoże nam ona w osiągnięciu powyższych celów” – mówi Mattia Binotto. Zastrzega on jednak, że nadal muszą przeanalizować wszystkie szczegóły, które mają tu duże znaczenie. Tą wypowiedzią zastrzega, że nie wszystko jest już przesądzone.

Zwolennikiem wyścigów sprinterskich nie jest Robert Kubica, według którego nie są one w DNA Formuły 1. Kilku innych kierowców również ma pewne obiekcje.

„To jedna z tych rzeczy, których nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział jak wypadła. Według mnie najważniejsze jest, aby główny wyścig, Grand Prix, nie straciło swojej wartości. Ale próba może być interesująca – przynajmniej będziemy mieli krótszy wyścig, w którym będziemy mogli bardziej atakować. Będę zadowolony mogąc tego spróbować” – mówi Carlos Sainz.

Źródło: racefans.netPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 15 kwietnia

Ralf Schumacher wygrywa pierwsze GP w swojej karierze, triumfując w GP San Marino. Było to jego 10. podium w karierze.

Zmarł Art Cross (4 starty, 1 podium).

Felipe Massa wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 3. zwycięstwo w karierze. Robert Kubica zajmuje 6. miejsce.

Robert pokonuje pierwsze kroki „z balkonikiem” po swoim wypadku w Ronde di Andora.

Nico Rosberg triumfuje w GP Chin. Po raz pierwszy startował z pole position i to była jego pierwsza wygrana. Jedyny raz w karierze Kamui Kobayashi wykręcił najszybsze okrążenie w wyścigu. Było to też pierwsze najszybsze okrążenie Saubera.

Kolejny wyścigowy akcent u Kubicy. Polak testował Porsche 911 na torze Imola. „To był mój pierwszy raz jako trener i naprawdę cieszę się, że Stefano mógł mieć ze mnie pożytek. Nigdy wcześniej nie jeździłem autem 911 GT3 Cup i mimo że zrobiłem około 10 okrążeń, to dowiedziałem się, że jest to szybki samochód, choć niełatwy w prowadzeniu. Do każdego auta trzeba się dostosować” – powiedział Kubica.

Daniel Ricciardo odnosi 6. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Chin. Był to 100. start Valtteriego Bottasa w F1.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Portugalii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 2 - Red Bull Ring

Dni
Godzin
Minut
Sekund

16 – 18 kwietnia:

godz. 11:00 – FP1
godz. 14:30 – FP2

godz. 11:00 – FP3
godz. 14:00 – Kwalifikacje

godz. 15:00 – Wyścig

Piątek, 16 kwietnia:
godz. 13:30 – FP1

Sobota, 17 kwietnia:
godz. 9:00 – FP2
godz. 14:20 – Kwalifikacje

Niedziela, 18 kwietnia:
godz. 11:00 – Wyścig – 4H

Bądź na bieżąco

Popularne tagi