wino ferrari

Ferrari na każdym podium w 2021. Zamiast szampana…To, czym będą swój sukces oblewać na podiach Formuły 1 kierowcy nie będzie już prawdziwym szampanem. Od sezonu 2021 będzie to wino musujące… Ferrari.

Przez wiele lat, aż do sezonu 2018, dostawcą szampanów wykorzystywanych w ceremoniach na podium w Formule 1 był G.H. Mumm. W sezonach 2018 i 2019 kierowcy polewali się szampanem Carbon, a w ubiegłym roku nastąpiła zmiana na szampany Moet & Chandon.

Na kolejny rok mamy następną zmianę. Wczoraj poinformowano o podpisaniu 3-letniej umowy z producentem win musujących Ferrari Trento, rodzinną firmą włoską z Tyrentu w Alpach.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 15 kwietnia

Ralf Schumacher wygrywa pierwsze GP w swojej karierze, triumfując w GP San Marino. Było to jego 10. podium w karierze.

Zmarł Art Cross (4 starty, 1 podium).

Felipe Massa wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 3. zwycięstwo w karierze. Robert Kubica zajmuje 6. miejsce.

Robert pokonuje pierwsze kroki „z balkonikiem” po swoim wypadku w Ronde di Andora.

Nico Rosberg triumfuje w GP Chin. Po raz pierwszy startował z pole position i to była jego pierwsza wygrana. Jedyny raz w karierze Kamui Kobayashi wykręcił najszybsze okrążenie w wyścigu. Było to też pierwsze najszybsze okrążenie Saubera.

Kolejny wyścigowy akcent u Kubicy. Polak testował Porsche 911 na torze Imola. „To był mój pierwszy raz jako trener i naprawdę cieszę się, że Stefano mógł mieć ze mnie pożytek. Nigdy wcześniej nie jeździłem autem 911 GT3 Cup i mimo że zrobiłem około 10 okrążeń, to dowiedziałem się, że jest to szybki samochód, choć niełatwy w prowadzeniu. Do każdego auta trzeba się dostosować” – powiedział Kubica.

Daniel Ricciardo odnosi 6. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Chin. Był to 100. start Valtteriego Bottasa w F1.