FERRARI F1 TEST BAHRAIN - VENERDI 12/03/2021

Ferrari z nowym silnikiem: „Uczyniliśmy duży postęp”Dyrektor Sportowy Ferrari, Laurent Makies jest przekonany, że Ferrari uczyniło postęp jeżeli chodzi o jednostkę napędową, ale nie może przewidzieć, jaki awans w klasyfikacji konstruktorów to da.

Silnik jest lepszy, nie ma co do tego wątpliwości. Nie musimy wyjeżdżać na tor by to wiedzieć. Po testach w fabryce wiemy, że jednostka uczyniła ogromny postęp. Czy to wystarczy? To zależy, jak bardzo poprawili się inni. Nie wiemy jak to ocenić, poza naszym doświadczeniem z rozwojem silników. Myślę, że po jednym albo dwóch wyścigach będziemy wiedzieć, gdzie kto jest” – mówi Laurent Makies, dyrektor sportowy Ferrari.

Teraz Ferrari chodzi o przełożenie tego, co widzieli w fabryce na osiągi na torze.„Jesteśmy w momencie, w którym upewniamy się, że mamy na torze to, co chcemy. Nie zamierzamy się rozpraszać tym, co jest poza nami. Musimy mieć pewność, że zobaczymy osiągi, jakie widzieliśmy w fabryce. Dotyczy to zarówno silnika jak i aerodynamiki czy zawieszenia” – dodaje Makies.

Zaznacza on, że mimo dobrych prognoz, Ferrari nadal ma dużo kroków do zrobienia na początku sezonu.

Źródło: racefans.netPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.