wypadek grosjean wizualizacja

Wizualizacja wypadku Romaina GrosjeanaCanal Plus przygotował niesamowitą wizualizację wypadku Romaina Grosjeana z Grand Prix Bahrajnu, na której widać przebieg zdarzenia i to, jak wiele szczęścia miał Francuz.

Do wypadku doszło na pierwszym okrążeniu ubiegłorocznej rywalizacji na Sakhir. Grosjean wykonał nagły manewr w prawo i zahaczył o bolid Danila Kvyata, co skierowało Haasa Francuza na bandę. Po jej przecięciu auto Grosjeana stanęło w płomieniach. po wybuchu zbiornika z paliwem.

Grosjean wyszedł sam z auta, choć zajęło mu to ponad 20 sekund. O tych dramatycznych chwilach Grosjean mówił:

„Zobaczyłem, że mój wizjer jest cały pomarańczowy, a wokół mnie są płomienie. Przyszedł mi na myśl wypadek Nikiego Laudy. Nie chciałem tak skończyć, musiałem się wydostać dla moich dzieci. Byłem w płomieniach 28 sekund, ale wydawało mi się jakby to było znacznie dłużej bo trzy razy próbowałem wydostać się z kokpitu. Po tym wypadku, cieszę się że przeżyłem. Byłem w stanie odpiąć pasy. Kierownicy już nie było na miejscu, musiała pęknąć podczas uderzenia. Bardziej bałem się o moich krewnych – przede wszystkim dzieci, ale również tatę i mamę. Nie bałem się o siebie. Widziałem nadchodzącą śmierć, nie miałem innego wyjścia niż natychmiast uciekać”.Formuła 1 nie opublikowała części onboardu Francuza z tego wypadku, jednak najnowsza wizualizacja Canal +, daje nam obraz tego, co się stało.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.