Peugeot le mans 2022

Peugeot ogłosił skład swojego Hypercara – kilku byłych kierowców F1Kevin Magnussen, Jean – Eric Vergne i Paul di Resta – to byli kierowcy F1, którzy znaleźli się w składzie Peugeota na 24h Le Mans w 2022 roku. Francuski producent przygotowuje się do powrotu do Długodystansowych Mistrzostw Świata w przyszłym sezonie, a dziś zaprezentował swoje auto.

Ogłoszone zostały nazwiska wszystkich 6 kierowców, którzy będą stanowić załogi dwóch aut Peugeota. Oprócz wyżej wspomnianych pojadą również były rywal Kubicy z DTM Loic Duval, Gustavo Menezes i Mikkel Jensen – wszyscy bardzo doświadczeni w wyścigach długodystansowych.

Rezerwowym kierowcą całego projektu będzie James Rossiter.Obecnie wiadomo jedynie, że Peugeot wystawi swojego hypercara w 24h Le Mans, nie wiadomo, jakie inne starty będą towarzyszyły ich programowi w przyszłym roku. Po raz ostatni ekipa fabryczna tego producenta ścigała się w 24h Le Mans 10 lat temu.

Poniżej obejrzycie prezentację zespołu:Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.

Archiwum