SERGIO PEREZ

Perez zaliczy dodatkowy test w Red BulluNowy kierowca Red Bull Racing, Sergio Perez w przyszłym tygodniu ma pojawić się na torze Silverstone. Dodatkowy test ma pomóc byłemu kierowcy zespołu Racing Point na oswojenie się z nowym bolidem.

Perez pojawi się na torze w Wielkiej Brytanii na 1-2 dni. To, ile czasu Checo spędzi na torze uzależnione jest od warunków pogodowych, które w ostatnim czasie są bardzo zmienne.Zgodnie z przepisami, auto które będzie używane przez Pereza podczas testów musi mieć co najmniej 2 lata – w tej sytuacji najlepszym wyborem byłby samochód Red Bulla z 2019 roku, którym Max Verstappen potrafił wiele namieszać w stawce. Nie wiadomo jednak czy Red Bull ma ten samochód w pełni przygotowany na tego typu testu.

Jeśli pojawią się komplikacje z bolidem Red Bulla z sezonu 2019, to Perez najpewniej wsiądzie do bolidu AlphaTauri z sezonu 2018, który był już wykorzystywany do jazd przedsezonowych przez Yukiego Tsunodę na torze Imola we Włoszech.

Źródło: racingnews365.com

SzymonPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.