KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

kubica f2 wiara

Kubica ma nadzieję na Le Mans, pracuje nad kolejnym projektemW rozmowie z TVP Sport Robert Kubica mówi, że chciałby w sezonie 2021 wystartować w 24h Le Mans, ale jest kilka warunków – również niezależnych od niego – które muszą zostać spełnione by do tego doszło. Kubica wyklucza WRC w tym sezonie, ale mówi o innym projekcie.

W piątek zostało ogłoszone, że Kubica będzie w sezonie 2021 startował w European Le Mans Series. Jak skomentował ten wybór?

„Podjęcie decyzji w mojej sytuacji nie jest łatwym zadaniem, skoro jednym z moich głównych zadań jest bycie kierowcą rezerwowym Alfa Romeo Racing ORLEN. Było dla mnie dość jasne, że samochodem, którym chcę jeździć jest prototyp LMP2. Była też szansa jazdy w WEC, ale z punktu widzenia logistycznego i sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, musiałem iść w serię, w której będzie mniejsze prawdopodobieństwo przesuwania terminów wyścigów i związanego z tym zamieszania. Wybór jest rozsądny biorąc pod uwagę wszystkie fakty na stole. Większość zespołów, które startują w WEC, wystawia też auta w ELMS. Wybór ten najmniej przeszkadza mi w mojej pracy w Formule 1” – powiedział Polak.Czy start w ELMS wiąże się ze startem w 24h Le Mans?

„Myślę o paru rzeczach. Jeśli chodzi o Le Mans to do niego trzeba odpowiednio podejść i sporo czasu mu poświęcić. W Le Mans to organizator decyduje, kto zostanie zaproszony. Ten start jest celem i planujemy go, ale zależy to od organizatora, czasu i priorytetów” – stwierdził Kubica.

Być może jednak oprócz bolidu F1 i prototypu LMP2, Roberta zobaczymy w tym roku w jeszcze innym aucie.

„Jeżeli chodzi o inne kategorie, to pracuję nad jednym projektem, który byłby czymś wyjątkowym dla mnie. Może nie jest to kategoria z czołówki motorsportu, ale jest to kategoria, której zawsze chciałem startować. Prace trwają, ale skoro nie będzie łatwo połączyć 2 kategorie to tymbardziej trzy” – powiedział Kubica. Możemy się domyślać, że chodzi o starty na torze Nurburgring, o których bardzo pozytywnie wypowiadał się pod koniec ubiegłego roku.

Polak nie rozważa natomiast startów rajdowych.

„Oddaliłem się już od rajdów, by móc poświęcić się wyścigom. Łączenie teraz obu tych ról byłoby czymś w rodzaju jednoczesnej gry w siatkówkę z byciem częścią drużyny koszykarskiej. To dwa zupełnie różne sporty, wymagające innego zestawu umiejętności” – mówi.

Całą rozmowę z Robertem Kubicą obejrzycie tutaj.Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi