ferrari wec

Ferrari znów w najwyższej kategorii WEC!Od sezonu 2023, Ferrari będzie wystawiało swoje hypercary w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Włoski producent potwierdził to dziś, sprawiając naprawdę znakomity prezent wszystkim fanom motorsportu. Będzie to pierwszy raz od 1973 roku gdy Ferrari będzie miało samochód w najwyższej kategorii wyścigów długodystansowych.

Dotychczas Ferrari koncentrowało się na wyścigach GT, odnosząc sukcesy np. w GTE Pro w 2019 roku z Ferrari 488 GTE Evo.Obecnie nie są znany żadne szczegóły programu Ferrari, jednak mają zostać one ujawnione niebawem.

„W ciągu 70 lat wyścigów na torach całego świata prowadziliśmy walkę koło w koło i rozwijając rozwiązania technologiczne i innowacje, które przenieśliśmy z torów na samochody drogowe, produkowane w Maranello. Nowy program hypercarów sprawia, że Ferrari zwięsza swoje zaangażowanie i determinację w świecie motorsportu i najważniejszych wydarzeniach motorsportowych” – skomentował John Elkann, prezydent Ferrari.

Hypercary to nowa kategoria, wchodząca do WEC w 2021 roku. Kolejne ekipy będą dołączać do niej w najbliższych latach. Dzisiejsza informacja oznacza, że w sezonie 2023 w stawce hypercarów w WEC będziemy mieli takie marki jak Ferrari, Toyota, Glickenhaus, Peugeot, Porsche i Audi.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.

Archiwum