Maciej Gładysz wsk

Dwóch Polaków w Sauber Karting TeamMaciej Gładysz oraz Gustaw Wiśniewski zostali włączeni do Sauber Karting Team na sezon 2021. To wynik testów, które odbyły się w grudniu we Włoszech. Polacy będą mogli jeździć dla mocnej i doświadczonej ekipy w najważniejszych zawodach kartingowych w kalendarzu.

Maciej Gładysz ma 12 lat i w ubiegłym roku wygrał WSK Open Cup w kategorii Mini. Był też trzeci w WSK Super Master Series oraz 6. w Champions Cup w Euro Series.

„Jestem bardzo zadowolony, że byłem najwyżej ocenianym kandydatem w trakcie selekcji przeprowadzanej przez Sauber Karting i Kart Republic i że wybrano mnie na sezon 2021. Przede mną duże wyzwanie w nowej kategorii Junior i nowym zespole, ale dam z siebie 100%. Wezmę udział w najważniejszych zawodach kartingowych, takich jak Mistrzostwa Świata i Europy, Champion of the Future i WSK” – mówi Gładysz.Drugim kierowcą z Polski, który został wybrany do Sauber Karting Team i będzie jeździł w kategorii OK Junior jest Gustaw Wiśniewski.

Skład ekipy w sezonie 2021 będą zatem stanowić:

Mini: Tiziano Monza
OK Junior: Miguel Costa, Maciej Gładysz, Gustaw Wiśniewski
OK: Christian Ho i Ugo Ugochukwu

Zatrudnienie polskich kierowców ma oczywiście związek ze współpracą PKN Orlen z Sauberem w Formule 1. Polski koncern jest też sponsorem Sauber Karting Team, a jego logotypy pojawią się na gokartach oraz strojach kierowców.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.