Motor Racing - Formula One World Championship - Portuguese Grand Prix - Race Day - Portimao, Portugal

Domenicali: Do lata bez kibicówNowy szef Formuły 1, Stefano Domenicali uważa, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby w pierwszej połowie sezonu 2021 możliwe były wyścigi F1 z udziałem kibiców.

Formuła 1 nadal planuje rozegranie w sezonie 2021 aż 23 wyścigów, co byłoby rekordem w dotychczasowej historii. Część z nich na pewno odbędzie się bez udziału kibiców. Toto Wolff uważa, że sytuacja nie potrwa długo.

„To nadal wróżenie z fusów, jednak myślę, że dzięki szczepionce sytuacja w większości europejskich krajów poprawi się. Powinniśmy zatem być w lepszej pozycji niż rok temu w ciągu najbliższych 2 czy 3 miesięcy. Nadal nie wiadomo jednak, czy odbędą się wszystkie zaplanowane wyścigi. Portugalia czy Brazylia są przecież na czerwonej liście” – powiedział w rozmowie ze Speed Week.Domenicali celuje w rozegranie pełnego sezonu, jednak zwraca też uwagę na ograniczenia.

„Pomimo pandemii, naszym celem jest rozegranie wszystkich 23 zaplanowanych wyścigów. Myślę jednak, że aż do lata nie będziemy widzieć kibiców na trybunach” – mówi szef F1.

Pierwsze rundy sezonu to przede wszystkim europejskie wyścigi, a na Starym Kontynencie w wielu państwach trwa nadal lockdown.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.