juan Manuel correa zdjęcie

Correa wraca do bolidu! Pojedzie w F3Juan Manuel Correa, który uczestniczył w tragicznym wypadku na torze spa w F2 w 2019 roku, będzie kierowcą zespołu ART w Formule 3.

Correa jeździł w 2019 roku w F2 w zespole Sauber Junior Team. 31 sierpnia na torze Spa uczestniczył w tragicznym wypadku. Jego auto najechało na bolid Anthoine Huberta w wyniku czego Francuz zginął, a Correa doznał urazu kręgosłupa i poważnych połamań nóg. Przez kilka dni lekarze walczyli o uratowanie nóg zawodnika. Udało się to, ale Correa musiał przejść aż 20 operacji.

Wciąż uczestnicząc w rehabilitacji i próbując stanąć na własne nogi, Correa zaczął od simracingu, a teraz wraca po serii testów do prawdziwego bolidu.ART, a zatem zespół Frederica Vasseurea ogłosił dziś, że Correa będzie jeździł w jego barwach w sezonie 2021 w Formule 3.

„Jestem ekstremalnie szczęśliwy, że mogę wrócić na tor po tym, co przeszedłem. Jestem niezwykle wdzięczny ART, to wiele dla mnie znaczy, że wierzą w mój powrót. Jazda w F3 jest okresem przejściowym, a moim celem nadal jest jazda w Formule 1. To jest pierwszy krok do jego osiągnięcia. Nadal czeka mnie wiele pracy, nie jeździłem samochodem od półtora roku i wiele muszę się nauczyć. Wchodzę jednak w sezon z otwartą głową, bez presji i zrobię wszystko co będzie możliwe” – mówi Correa.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.

Archiwum