Alfa Barcelona dzień filmowy

Alfa po dniu filmowym – Kubica zadowolonyPunktualnie o godz. 9:32 na tor w Barcelonie wyjechał bolid C41 zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN na sezon 2021. Za jego kierownicą zasiadł Robert Kubica, jeżdżąc głownie po małej pętli toru.

Po kilku okrążeniach instalacyjnych na początku dnia, bolid ARRO został poddany serii testów przez inżyniera ekipy by sprawdzić wszystkie jego systemu.

„Kierowca znany ze swojego wspaniałego feedbacku technicznego i czułości – Robert – był idealnym kandydatem do tego programu. Sesja dała dodatkową wiedzę dzięki pracy Polaka w symulatorze, ważnym narzędziu pod kątem rozwoju samochodu” – czytamy w oświadczeniu ekipy.

C41 nie doświadczył żadnych problemów technicznych i teraz czeka na testy w Bahrajnie w dniach 12 – 14 marca.„Dzisiejsza praca była kluczowym krokiem w naszych przygotowaniach i jestem zadowolony, mogąc przekazać, że wszystko poszło zgodnie z planem. Byliśmy w stanie przeprowadzić wszystkie testy, które sobie zaplanowaliśmy i teraz możemy skupić się na analizowaniu tych strzępów danych by przygotować się do testów w marcu” – powiedział Frederic Vasseur, szef Alfa Romeo Racing ORLEN.

„To zawsze szczególny moment być pierwszym na torze w nowym samochodzie. Dziś skupialiśmy się na przeprowadzeniu wszystkiego zgodnie z planem by upewnić się, że wszystkie systemy dobrze funkcjonowały więc osiągi nie były ważne. Emocje związane z jazdą takim samochodem nie są do przecenienia. Czucie samochodu było dobre i nie mogę doczekać się ponownej jazdy w dalszej części sezonu” – skomentował Robert Kubica.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 15 kwietnia

Ralf Schumacher wygrywa pierwsze GP w swojej karierze, triumfując w GP San Marino. Było to jego 10. podium w karierze.

Zmarł Art Cross (4 starty, 1 podium).

Felipe Massa wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 3. zwycięstwo w karierze. Robert Kubica zajmuje 6. miejsce.

Robert pokonuje pierwsze kroki „z balkonikiem” po swoim wypadku w Ronde di Andora.

Nico Rosberg triumfuje w GP Chin. Po raz pierwszy startował z pole position i to była jego pierwsza wygrana. Jedyny raz w karierze Kamui Kobayashi wykręcił najszybsze okrążenie w wyścigu. Było to też pierwsze najszybsze okrążenie Saubera.

Kolejny wyścigowy akcent u Kubicy. Polak testował Porsche 911 na torze Imola. „To był mój pierwszy raz jako trener i naprawdę cieszę się, że Stefano mógł mieć ze mnie pożytek. Nigdy wcześniej nie jeździłem autem 911 GT3 Cup i mimo że zrobiłem około 10 okrążeń, to dowiedziałem się, że jest to szybki samochód, choć niełatwy w prowadzeniu. Do każdego auta trzeba się dostosować” – powiedział Kubica.

Daniel Ricciardo odnosi 6. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Chin. Był to 100. start Valtteriego Bottasa w F1.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Portugalii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 2 - Red Bull Ring

Dni
Godzin
Minut
Sekund

16 – 18 kwietnia:

godz. 11:00 – FP1
godz. 14:30 – FP2

godz. 11:00 – FP3
godz. 14:00 – Kwalifikacje

godz. 15:00 – Wyścig

Piątek, 16 kwietnia:
godz. 13:30 – FP1

Sobota, 17 kwietnia:
godz. 9:00 – FP2
godz. 14:20 – Kwalifikacje

Niedziela, 18 kwietnia:
godz. 11:00 – Wyścig – 4H

Bądź na bieżąco

Popularne tagi