Robert Kubica High Class Racing

A jednak! Robert Kubica w aucie LMP2, ale nie w WECPotwierdziły się nieoficjalne doniesienia – Robert Kubica będzie kierowcą zespołu WRT w sezonie 2021. Polak nie pojedzie jednak w WEC, a w niższej serii – European Le Mans Series.

Wypowiedzi

 

„Bardzo cieszę się, że mogę dołączyć do Team WRT, co otworzy nowy rozdział mojej kariery oraz nowy rozdział w historii ekipy. Wspólnie będziemy odkrywać wiele nowych rzeczy w serii z bardzo konkurencyjną stawką i utalentowanymi kierowcami. Nie mogę doczekać się początku mojej pracy z zespołem – zarówno w fabryce, jak i na torze” – powiedział Robert Kubica.„Jesteśmy szczerze podekscytowani mogąc dodać wyścigi długodystansowe do naszego portfolio. Ta kategoria jest kluczowym komponentem DNA motorsportu, historii i tradycji. Z racji tego, że przystąpiliśmy do WEC, całkowicie naturalnym krokiem jest dla nas program w ELMS i cieszymy się, że ten plan udało się zmaterializować. Z pewnością pomoże nam on w szybszej nauce LMP2. Powiedzieć, że cieszymy się, że możemy powitać Roberta w rodzinie WRT to mało. Szczególnie z mojego punktu widzenia, bowiem bardzo podziwiam Roberta jako kierowcę i osobę. Jest prawdziwym kierowcą, którego pasji nie da się zatrzymać. Rozmawialiśmy z nim w przeszłości, a teraz mamy okazję pracować z nim i jest to spełnienie marzeń. Nie możemy doczekać się ogłoszenia reszty naszego składu, gdyż obecnie oceniamy innych kierowców” – dodał Vincent Vosse, szef zespołu WRT.

Kalendarz

 

Wstępny kalendarz sezonu zakłada 6 rund, poprzedzonych testami, które rozpoczną się 13 kwietnia. Wszystkie wyścigi odbywają się na dystansie 4 godzin.

RundaDataTorKolizja z F1?
Testy13 kwietniaBarcelona
118 kwietniaBarcelonaImola
216 majaRed Bull Ring
311 lipcaMonza
429 sierpniaPaul RicardSpa
519 wrześniaSpa
624 październikaPortimaoUSA

Nie można wykluczyć, że Robert Kubica pojedzie również w 24h Le Mans, gdyż WRT prawdopodobnie wystawi tam dwa auta.Kto pojedzie?

 

Kubica jest jedynym potwierdzonym kierowcą zespołu WRT na sezon ELMS. Do rywalizacji zgłosiło się 16 załóg, w których zobaczymy m.in. Jonathana Aberdeina, Romana Rusinova, Patricka Pilet, Harry Ticknella, Willa Stevensa, Nicolasa Lapierre czy Rene Bindera. Oto lista zgłoszeń całej serii:

lista startowa elms 2021O samochodzie

 

Więcej o prototypie LMP2 przeczytacie tutaj.

Gdzie oglądać?

 

European Le Mans Series nie jest zbyt mocno popularną serią wśród polskich kibiców. Nie oznacza to jednak że nie można jej w naszym kraju oglądać. Opcje są minimum dwie.

European Le Mans Series można było w sezonie 2020 oglądać na żywo z polskim komentarzem na antenie stacji Sportklub. Nie wiadomo, czy tak będzie również w tym roku, jednak można spodziewać się, że jeżeli nie Sportklub, to inna polska stacja przejmie prawa do transmisji.

Drugą opcją były transmisje z angielskim komentarzem za pośrednictwem kanału serii na YouTube. To, czy nadal będą one dostępne zależy od tego, czy, kto i na jakich zasadach wykupi prawa do transmisji w Polsce.

fot. High Class RacingPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.