F1 - PRE-SEASON TESTING 2020 - 2

Vasseur: W kilka tygodni zespoły zrobiły więcej niż przez 10 latSzef Alfa Romeo Racing ORLEN podkreśla, że bardzo ucieszył się, gdy zespoły zgodziły się na zamrożenie rozwoju aut oraz limity budżetowe od kolejnych lat.

„Nigdy nie jest to łatwy krok, bo zawsze trochę boisz się, że możesz dać przewagę komuś innemu. Byliśmy jednak w tak trudnej sytuacji, że musieliśmy się zgodzić na te rozwiązania. Możemy sobie jednak wyobrazić sytuację, w której niektóre ekipy kategorycznie nie zgodziłyby się na to. Kiedy po testach w Barcelonie czułeś, że twoje auto nie sprawuje się tak, jak chciałeś, mogłeś nie chcieć zamrożenia rozwoju bolidu na kolejne 10 lat. Na szczęście do tego nie doszło bo nie wiem, czy bylibyśmy w stanie przetrwać” – mówi Vasseur.

Co ciekawe, według Francuza, rok 2020 na poziomie politycznym był rewolucyjny dla F1, gdyż zespoły musiały bardziej współpracować ze sobą.„Trudno byłoby współpracować mniej niż kiedyś, ale na pewno zobaczyliśmy solidarność w grupie w tych trudnych czasach. W ciągu kilku tygodni byliśmy w stanie zrobić więcej z redukcją kosztów i zmianami przepisów niż w ciągu ostatnich 10 lat. FOM był w stanie stworzyć 17-wyścigowy kalendarz w ciągu kilku tygodni, a zespoły przestawiły się z jednego kalendarza na drugi. Tak wiele zdarzyło się w tak krótkim czasie, że to była rewolucyjna zmiana nastawienia” – mówi Vasseur.

„Teraz musimy utrzymać ten mindset ponieważ myślę, że w przyszłości będziemy musieli stawić czoła nowym wyzwaniom. A kiedy pracujemy razem, jesteśmy w stanie poprawić sytuację dość szybko” – dodaje.

Zespół z Hinwil przedłużył współpracę z Alfą Romeo do końca 2021 roku i będzie włączony do prac nad drogowymi modelami włoskiego producenta. Jak podkreśla Vasseur, umowa z Alfą wykracza poza ramy zwykłego sponsoringu.

„Dla nas jest ona kluczowa. Nie chcę mówić o finansowym aspekcie, ale na pewno jest to jej część. To też jednak motywacja, że jako zespół możemy uczestniczyć w procesie rozwojowym. Fakt, że Alfa Romeo – pierwszy mistrz świata – przedłuża naszą umowę z nami i rozszerza partnerstwo jest miłą nagrodą, ale nie tylko. Dla nas to nowy krok. Współpracujemy teraz w wielu obszarach i to dobre partnerstwo dla nas” – kończy Francuz.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 15 kwietnia

Ralf Schumacher wygrywa pierwsze GP w swojej karierze, triumfując w GP San Marino. Było to jego 10. podium w karierze.

Zmarł Art Cross (4 starty, 1 podium).

Felipe Massa wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 3. zwycięstwo w karierze. Robert Kubica zajmuje 6. miejsce.

Robert pokonuje pierwsze kroki „z balkonikiem” po swoim wypadku w Ronde di Andora.

Nico Rosberg triumfuje w GP Chin. Po raz pierwszy startował z pole position i to była jego pierwsza wygrana. Jedyny raz w karierze Kamui Kobayashi wykręcił najszybsze okrążenie w wyścigu. Było to też pierwsze najszybsze okrążenie Saubera.

Kolejny wyścigowy akcent u Kubicy. Polak testował Porsche 911 na torze Imola. „To był mój pierwszy raz jako trener i naprawdę cieszę się, że Stefano mógł mieć ze mnie pożytek. Nigdy wcześniej nie jeździłem autem 911 GT3 Cup i mimo że zrobiłem około 10 okrążeń, to dowiedziałem się, że jest to szybki samochód, choć niełatwy w prowadzeniu. Do każdego auta trzeba się dostosować” – powiedział Kubica.

Daniel Ricciardo odnosi 6. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Chin. Był to 100. start Valtteriego Bottasa w F1.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Portugalii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 2 - Red Bull Ring

Dni
Godzin
Minut
Sekund

16 – 18 kwietnia:

godz. 11:00 – FP1
godz. 14:30 – FP2

godz. 11:00 – FP3
godz. 14:00 – Kwalifikacje

godz. 15:00 – Wyścig

Piątek, 16 kwietnia:
godz. 13:30 – FP1

Sobota, 17 kwietnia:
godz. 9:00 – FP2
godz. 14:20 – Kwalifikacje

Niedziela, 18 kwietnia:
godz. 11:00 – Wyścig – 4H

Bądź na bieżąco

Popularne tagi