F1 - PRE-SEASON TESTING 2020 - 2

Testy F1 później i gdzie indziejPo tym, jak zrewidowany został kalendarz Formuły 1 na sezon 2021, zespoły F1 miały zgodzić się na przeniesienie „zimowych” testów do Bahrajnu. Odbędą się one również później niż pierwotnie zakładano.

We wtorek ogłoszono, że pierwszą rundą sezonu 2021 będzie GP Bahrajnu, a wyścig odbędzie się w pierwotnym terminie – 26 i 28 marca. Więcej o zmianach w kalendarzu na sezon 2021 przeczytacie tutaj.Dwa tygodnie wcześniej, pomiędzy 12 a 16 marca mają odbyć się przedsezonowe testy F1, a zatem później o 10 dni niż pierwotnie, gdy jeszcze ich miejscem miała być Barcelona. Ich nowym miejscem jest tor Sakhir – gospodarz pierwszej rundy sezonu. Takie rozwiązanie pozwoli na ograniczenie logistyki i kosztów przed początkiem sezonu. Dodatkowo Bahrajn to stabilniejsze warunki pogodowe, które eliminują ryzyko straty cennego czasu przez zespoły.

Bahrajn ostatni raz gościł przedsezonowe testy F1 w 2014 roku i były one drugą sesją testową w tamtym sezonie po jazdach w Jerez.

W tym sezonie ekipy będą miały do dyspozycji jedynie 3 dni testowe, dwa razy mniej niż w ubiegłym roku, dlatego mało prawdopodobne jest wykorzystanie kierowców testowych/rezerwowych, choć w barwach Alfa Romeo Racing ORLEN możemy zobaczyć przez pół dnia Roberta Kubicę.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 10 kwietnia

Urodził się Paul Russo (8 startów, 1 najszybsze kółko, 1 podium).

Urodził się Mike Hawthorn, mistrz świata z sezonu 1958, 3. zawodnik sezonu 1954 (45 startów, 3 zwycięstwa, 4 pole positions, 6 najszybszych okrążeń, 18 podiów).

Urodził się Carel Godin de Beaufort (26 startów).

Sebastian Vettel wygrywa GP Malezji, odnosząc 12. zwycięstwo w karierze. Po raz 13. i ostatni na podium staje Nick Heidfeld, dając ekipie Renault 100. podium.

„Byłby tak szybki jak Jose Maria Lopez i on również byłby w stanie od początku walczyć o mistrzostwo świata. On po prostu nie przejdzie do WTCC, bo widzi siebie jako kierowcę rajdowego” – mówi o Robercie Kubicy szef WTCC, Francois Ribeiro.

„Sytuacja zespołu jest teraz bardziej skomplikowana niż zwykle, to bardzo ważna uwaga. Mamy dwóch młodych kierowców, jeden jest debiutantem – to sprawia, że nasze poszukiwania poprawy auta są trudniejsze” – mówi Paddy Lowe.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Imoli

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 1 - Barcelona

Dni
Godzin
Minut
Sekund

11 – 13 grudnia:

godz. 10:00 – FP1
godz. 14:00 – FP2

godz. 11:00 – FP3
godz. 14:00 – Q

godz. 14:10 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi